Huawei, 12 Aralık'ta MatePad Pro 13.2'yi tanıtacak

Huawei, 12 Aralık’ta MatePad Pro 13.2’yi tanıtacak

Birkaç gün evvel Huawei, 12 Aralık’ta Dubai’de bir “Yenilikçi Eser Lansmanı” için bir aktiflik düzenleyeceğini açıkladı. Fakat hangi eserlerin tanıtılacağına dair bir ayrıntı vermedi. Paylaşılan tanıtım gerecinden anlaşıldığı üzere, bu eserlerden birinin bir tablet olacağı ve bugün öğrendiğimize nazaran bu tabletin, şu anda yalnızca Çin’de bulunan MatePad Pro 13.2 olduğu ortaya çıktı.

Huawei, MatePad Pro 13.2’nin 12 Aralık’ta küresel olarak piyasaya sürüleceğini doğrulayan bir görüntüyü X platformunda paylaştı. Gönderi, tabletten açıkça bahsetmese de, #HUAWEIMatePadPro etiketini içeriyor ve görüntüde, MatePad Pro 13.2’nin resmi görsellerinde gördüğümüzle tıpkı duvar kağıdına ve çentiğe sahip bir tablet görülüyor.

Huawei, 12 Aralık’ta MatePad Pro 13.2’yi tanıtacak

Huawei MatePad Pro 13.2, Kirin 9000S yonga seti ile güçlendirilmiş, HarmonyOS 4 işletim sistemi üzerinde çalışıyor ve 16GB RAM ile 1TB depolama kapasitesine sahip. 13.2 inçlik 144Hz OLED ekranı 2,880×1,920 piksel çözünürlüğe sahip ve 10,100 mAh kapasiteli bir batarya ile 88W kablolu şarj dayanağı sunuyor.

MatePad Pro 13.2 ayrıyeten altı hoparlör ve üç kamera içeriyor – 13MP ana, 8MP ultra geniş ve 16MP selfie kamerası (ToF 3D sensör ile birlikte).  Bu gelişmeler, Huawei’nin tablet pazarındaki yenilikçi yaklaşımını sürdürdüğünü gösteriyor. MatePad Pro 13.2’nin yüksek performanslı özellikleri ve gelişmiş ekran teknolojisi, kullanıcıların beklentilerini karşılamaya yönelik tasarlanmış. HarmonyOS 4 işletim sistemi ve güçlü yonga seti, aygıtın süratli ve akıcı bir kullanıcı tecrübesi sunmasını sağlayacak gibi görünüyor. Ayrıyeten, yüksek kapasiteli batarya ve süratli şarj dayanağı, tabletin daha uzun mühlet kullanımını mümkün kılacak.