HTC'den Snapdragon 7 serisi ile yeni telefonlar geliyor

HTC’den Snapdragon 7 serisi ile yeni telefonlar geliyor

HTC, akıllı telefon işini kapatmaktan fazla, yılda 1-2 taşınabilir telefon çıkarma stratejisini izlemeye karar verdi. HTC’nin Global İş ve Pazarlama Kıdemli Lider Yardımcısı Huang Zhaoying’in yaptığı son açıklamalarda, şirketin bu rekabetçi taşınabilir telefon kesiminde geleceğe dair planları ve perspektifleri hakkında bilgiler verildi.

HTC’nin Stratejik Odaklanması ve Bağlantı HTC’nin stratejisi, Qualcomm ile olan iştirakini sürdürmek ve yaklaşmakta olan modellerde Snapdragon 7 serisi işlemcileri kullanmak üzerine konseyi. Bu karar, şirketin daha ileri Snapdragon 8 serisine geçmek yerine, müşterilerinin ‘daha uygun’ gereksinimlerine hizmet etme hedefiyle uyumlu. Şirket, taşınabilir telefonların temel fonksiyonu olan irtibatı önceliklendiriyor. Tasarım ve teknoloji evrilseler de, HTC taşınabilir irtibatın süregelen kıymetini vurgulayarak eser geliştirme ve çıkış stratejilerini yönlendiriyor. Bu yaklaşan 2024 modellerinin özel özellikleri ve çıkış tarihleri şimdi duyurulmadı.

HTC’den Snapdragon 7 serisi ile yeni telefonlar geliyor

HTC’nin son pazar performansı, bilhassa HTC U23 serisinin satışları, stratejik seçimlerini doğruladı. Huang Zhaoying’e nazaran, U23 ve U23 Pro modellerini içeren U23 serisi, evvelki HTC Desire 22 Pro‘ya kıyasla en az %30’luk kıymetli bir satış artışı gösterdi. Bu muvaffakiyet, U23 serisinin şimdi eser hayat döngüsü içinde, yalnızca altı aydır piyasada olmasına karşın dikkate bedel. HTC’nin bilhassa kamera modüllerindeki geliştirmelere odaklanması, pazardan olumlu bir cevap aldı.

Akıllı telefonların ötesinde, HTC tıpkı vakitte metaverse ekosistemini etkin olarak geliştiriyor. Şirket, Kaohsiung Kent Hükümeti ile sanal bir metropol oluşturmak için de işbirliği yaptı.