Honor X50i+ bu defa tasarım sızıntısıyla karşımızda

Honor X50i+ bu defa tasarım sızıntısıyla karşımızda

Çinli teknoloji devi Honor’ın akıllı telefon pazarında dikkat çeken yeni bir adımı daha var: Honor X50i+. Söylentilere nazaran bu yeni aygıt, çarpıcı bir art kamera dizaynına sahip olacak ve mavi ile pembe renk seçeneklerinde kullanıcılara sunulacak. Yandan bir parmak izi tarayıcısıyla donatılmış olan bu telefonun, önden nasıl göründüğü şimdi bilinmiyor; ekranın delikli bir dizayna mı yoksa damla çentikli bir yapıya mı sahip olduğu merak konusu.

Honor X50i+’nın varsayımlara nazaran LLY-AN00 model numarasıyla Çin sertifikasyon kurumlarından onay aldığı ve bu aygıtın 6.7 inç boyutunda bir LCD FHD+ ekrana sahip olacağı söyleniyor. 1080 x 2412 piksel çözünürlüğe sahip bu ekranın, yüksek yenileme suratına sahip olması bekleniyor. Telefonun içinde ise 5G irtibat takviyesi sunan 2.4GHz suratında bir yonga seti bulunacak.

Honor X50i+ bu defa tasarım sızıntısıyla karşımızda

Çeşitli RAM seçeneklerine sahip olması planlanan Honor X50i+, 6 GB’dan başlayıp 8 GB, 12 GB ve 16 GB’lık seçenekler sunacak. Depolama kapasitesi de kullanıcının muhtaçlığına nazaran 128 GB, 256 GB, 512 GB ve hatta 1 TB olarak çeşitlenecek, lakin dışarıdan hafıza eklemeye imkan tanımayacak.

Ön kamera olarak 8 megapiksel bir sensör taşıyacak olan telefonun, art tarafında ise 108 megapiksel ana kamera ve 2 megapiksel yardımcı kamera bulunacak. 4,500mAh kapasiteli bir batarya ile gelecek olan X50i+, 35W süratli şarj takviyesi ile kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Şu an için yalnızca bir sızıntı posteri üzerinden bilgi sahibi olduğumuz Honor X50i+, ön sipariş için Çin’de muhakkak satış noktalarında listelenmeye başlamış durumda. Resmi lansman tarihi olarak ise Çin’in büyük alışveriş şenliği olan 11 Kasım’a (Çift 11) denk gelen 10 Kasım gösteriliyor. Bu tarih, aygıtın piyasaya sürülmesi açısından stratejik bir değer taşıyor olabilir.