Honor bu iki modelinde adeta dönüm noktasını yaşayacak!

Honor bu iki modelinde adeta dönüm noktasını yaşayacak!

Vivo, Honor ve Oppo ortasındaki yarış kızışıyor. Honor ve Oppo, sırasıyla Magic 6 ve Find X7 serilerinden oluşan en yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Lakin aygıtların piyasaya sürülmesinden evvel, yeni üst seviye aygıtlara eklenebilecek birkaç özelliği ortaya çıkaran yeni bir sızıntı ortaya çıktı.

Bu haber, Weibo’da (bir Çin mikroblog sitesi) bilgileri paylaşan tanınmış duyumcu Digital Chat Station’dan geldi. Sızıntıcı, her iki premium sınıf akıllı telefon serisinin de küçük bir yonga seti ile uydu bağlantı teknolojisine, özel düşük güçlü arama teknolojisine ve geliştirilmiş performans için ısı dağıtımına sahip olacağını argüman ediyor.

Honor bu iki modelinde adeta dönüm noktasını yaşayacak!

Düşük güçlü arama özelliği, muhtemelen uydu irtibatı için bir acil durum bağlantı prosedürü olarak fonksiyon görecektir. Öte yandan, ısı dağıtım teknolojisi, termal boğulmayı azaltarak Magic 6 serisindeki güçlü yonga setleri üzere Snapdragon 8 Gen 3 ile daha uzun mühlet yüksek performansı sürdürmeye yardımcı olacaktır. Yakın vakitte, Honor’un kendine ilişkin uydu irtibat teknolojisi hakkında bir rapor yayınlamıştık.

İlginç bir formda, sızıntıcı Oppo Find X7 serisinin de uydu irtibatı özelliğine sahip olacağı evvelki tezini da tekrarlıyor. Honor Magic 6 ve Oppo Find X7 serilerinin, sızıntıcıya nazaran, yüksek son teknoloji görüntüleme teknolojilerini de içerebileceği belirtiliyor. Şu ana kadar bildiklerimize nazaran, Find X7 MediaTek Dimensity 9300 ile, Find X7 Pro ise Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile donatılacak.