Hogwarts Legacy nihayet Switch’e geldi

Hogwarts Legacy nihayet Switch’e geldi

Sihirbazlık oyunu Şubat ayında PS5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürüldü ve bunu mayıs ayında PS4 ve Xbox One sürümleri takip etti. Switch versiyonunun da yılın birinci yarısında çıkması bekleniyordu fakat lansman evvel temmuz’a ve son olarak da 14 Kasım’a ertelendi.

Hogwarts Legacy geliştiricileri, oyuncular için “mümkün olan en âlâ deneyimi” yaratmak gayesiyle Switch sürümünün ertelendiğini söyledi. Switch’in eskiyen donanımı da gecikmeye katkıda bulunmuş olabilir zira bu, üçüncü taraf yayıncıların oyunlarını konsola getirmesinde şahit olduğumuz birinci aksilik değil.

Hogwarts Legacy nihayet Switch’e geldi

Oynanış açısından Hogwarts Legacy, muhtemelen bildiğiniz üzere Harry Potter serisini temel alıyor. Oyun, Harry ve grubunun büyücülük ve büyücülük okuluna girmesinden yüz yıl kadar evvel geçen bir ön kısım. Oyun başladıktan sonra oyuncular hangi Hogwarts Binasına katılacakları da dahil olmak üzere karakterlerini seçip özelleştirebiliyor. Bundan sonra oyuncular büyü yapmayı, iksir hazırlamayı ve farklı büyülü yeteneklerde ustalaşmayı öğreniyor. Hogwarts Legacy şu anda Nintendo Store’da 60 dolar fiyatla satılıyor. Ayrıyeten Dark Arts kozmetik seti ve yeni bir savaş arenası içeren Dark Arts Paketi içeren lüks bir sürüm de var. Hogwarts Legacy: Digital Deluxe Edition’ın fiyatı da 70 dolar olacak.

Hogwarts Legacy piyasaya sürülmesinden bu yana milyonlarca kopya satarak 2023’ün şu ana kadar en çok satan oyunlarından biri oldu. Lakin platformlar ortasındaki bariz popülaritesine karşın Hogwarts Legacy bu yılın Oyun Ödülleri’ne tek bir aday bile gösteremedi.