Hayran imali bir Zelda sineması geliyor!

Hayran imali bir Zelda sineması geliyor!

Bu, oyunun 25. yıldönümünü kutlamak için yapıldı. YouTuber, ortamı ve karakterleri Unreal Engine 5‘te oluşturdu ve projeyi tamamlamak için 600 saatten fazla çalıştı. Eurogamer’ın haberine nazaran bu, müzik dışında tek kişilik bir işti.

Tahmin edebileceğiniz üzere Studio Ghibli stilinde süper bir açılış sinematiği var ve bunu Castle Town’daki oynanış takip ediyor. Oyun, elbette Wind Waker’ı ve hatta Tears of the Kingdom ve Breath of the Wild üzere daha yeni cel-gölgeli Zelda oyunlarını hatırlatıyor. Bol ölçüde Goron, Gerudo, Hylian ve garip bir biçimde direkt Rönesans’tan esinlenmiş görünen birtakım hanımlar var. Büyük berbatın kendisi Ganondorf da ortaya çıkıyor.

Hayran üretimi bir Zelda sineması geliyor!

Oyun biraz tutarsız görünüyor fakat tekrar de son derece etkileyici. Çabucak çabucak her yerde düzinelerce düzinelerce NPC var; gerçek bir Zelda oyununda bulunabilecek olandan çok daha fazlası. Müzik tam yerinde ve bir Zelda oyununun olması gerektiği üzere, sempatik ve keşfetmesi eğlenceli görünüyor.

Bu proje, canlı aksiyon Zelda sinemasının resmi olarak duyurulmasından yalnızca birkaç hafta sonra geldi. Animasyon, öykünün ve karakterlerin hakkını vermenin en yeterli yolu üzere göründüğünden, bilhassa de Studio Ghibli’den alınan bir şey olduğundan, kimi hayranlar canlı aksiyon sineması fikrinden hiç de şad değildi. Tekrar de, Maze Runner sinemalarından direktör Wes Ball’un şapkadan gucco’yu çıkarıp çıkaramayacağını sinemanın ne vakit vizyona gireceğini göreceğiz.