Google Fotoğraflar yeni özelliği ile faturalarınızı takip ediyor!

Google Fotoğraflar yeni özelliği ile faturalarınızı takip ediyor!

Teknoloji devi Google, kullanıcılarının faturalarını kaçırma telaşlarına son verecek yeni bir bilhassa Google Fotoğraflar tecrübesini zenginleştiriyor. Yapay zekâ takviyeli bu özellik, kullanıcıların fatura yahut dokümanlarının fotoğraflarını çektiklerinde üzerinde bulunan tarih bilgisini tanıyarak kıymetli takvim hatırlatıcıları oluşturabiliyor.

Kullanıcılar, Google Fotoğraflar uygulamasında bir fatura yahut dokümanın fotoğrafını çektiklerinde ekranın alt kısmında üç farklı seçenekle karşılaşacaklar. Bu seçenekler, “Lens”, “Metni Kopyala” ve “Hatırlatıcı Kur” olarak kendisini göstermiş olacak. Bu yeni bilhassa birlikte “Hatırlatıcı Kur” seçeneğini tercih eden kullanıcılardan Google Fotoğraflar, Takvim uygulamasına erişim müsaadesi isteyecek.

Google Fotoğraflar yeni özelliği ile faturalarınızı takip ediyor!

Erişim müsaadesi verildiğinde, kullanıcılar faturanın hatırlatılmasını istedikleri tarihi seçebilecekler. Seçilen tarih geldiğinde, Google Fotoğraflar otomatik olarak faturanın görselini pop-up halinde hatırlatarak kullanıcıları ödemelerini vaktinde gerçekleştirmelerine yardımcı olacak.

Bu yenilik, kullanıcıların günlük yaşantılarını daha kolay ve sistemli hale getirmelerine yardımcı olmak ismine Google’ın yapay zekâ ve uygulama entegrasyonunu bir adım daha ileri taşıyor. Artık unutulan faturalar yahut son ödeme tarihleri, kullanıcıları için bir tasa olmaktan çıkıyor, zira Google Fotoğraflar onlara hatırlatıcı bir el uzatıyor.