Geely'nin yeni elektrikli sedanı kendine hayran bıraktı

Geely’nin yeni elektrikli sedanı kendine hayran bıraktı

Geely, Çinli bir elektrikli araç üreticisi, yeni Galaxy E8 elektrikli sedanını tanıttı. Bu araç, 17 Kasım’da Çin’de ön satışa sunulacak.

Geely’nin Galaxy E8 modeli, göz alıcı dizaynıyla dikkat çekiyor ve 665 km’lik bir menzile sahip. Geely’nin Sürdürülebilir Tecrübe Mimarisi (SEA) platformu üzerine kurulan bu araç, 5,010 x 1,920 x 1,465mm boyutlarında ve 115.1 inçlik bir dingil arasına sahip. 0.199’luk bir hava sürtünme katsayısı ile Galaxy E8, Mercedes Benz EQS ve Nio ET7’den daha aerodinamik, lakin VW XL1 ile birebir seviyede.

Geely’nin yeni elektrikli sedanı kendine hayran bıraktı

Galaxy E8’in iki farklı 400 volt versiyonu bulunuyor. Birinci versiyon, 62 kWh LFP batarya, 272 beygir gücünde art elektrik motoru ve 550 km menzil sunuyor. İkinci versiyon ise 76 kWh batarya, tekrar 272 beygir gücündeki motor ve 665 km menzile sahip. Ayrıyeten, 421 beygir gücünde art motor ve 224 beygir gücünde ön motor ile donatılmış bir versiyon daha mevcut; bu model de 76 kWh’lık batarya paketiyle 665 km yol alabiliyor.

Aracın ön kısmında, keskin farlar ve gündüz farları bulunuyor. Yan tarafların sade tasarımı aerodinamiği artırırken, kapıya monte edilmiş art bakan kameralar yerine klasik rüzgar aynaları tercih edilmiş. Galaxy E8, bir LED ışık çubuğuna ve karmaşık art farlara sahip. İç kabinde, 45 inçlik 8K çözünürlüklü bir ekran bulunuyor. Bu ekran, tüm gösterge panelinin uzunluğunu kaplarken, altı düğmeli bir merkezi konsol ve direksiyon simidi de mevcut. Ayrıyeten, bir dairesel kadran, kablosuz şarj yuvası ve bölünmüş bir saklama bölmeliği bulunuyor.