Galaxy Z Fold 6'da S Pen dayanağı olacak!

Galaxy Z Fold 6’da S Pen dayanağı olacak!

Samsung’un Galaxy Z Fold 5 modelinde, kullanıcıların muhtaçlık duydukları anlarda el altında olması için S Pen’i aygıt üzerinde saklamalarına imkan tanıyan yeni bir patent aldığı ortaya çıktı. “Elektronik aygıt ve bu aygıtı kullanan elektronik kalem” başlığı altında USPTO (Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi) tarafından US 11,803,268 numarası ile tescillenen bu patent, bir sonraki Galaxy Z Fold modelinde S Pen için aygıt üzerinde bir saklama yuvası sunabileceğinin sinyallerini veriyor. Bu yenilik, katlanabilir telefonlara entegre bir kalem silosu eklemenin ötesinde, telefonun yan tarafında ya da art kısmında yer alacak bir slot tasarımı ile gelebilir.

Söz konusu patent sayesinde, Samsung, gelecekteki Galaxy Z Fold 6 kullanıcılarına aygıtı kalınlaştırmadan S Pen saklama imkanı sunabilir. Şirketin katlanabilir telefon satışlarını önümüzdeki yıl 10 milyon adedin üzerine çıkarmayı ve yüksek fiyatlı telefon sevkiyatını artırmayı hedeflediği belirtiliyor.

Galaxy Z Fold 6’da S Pen dayanağı olacak!

Samsung’un akıllı telefonlar için ortalama satış fiyatının 295$ olduğu ve bu fiyatlandırmayla Apple’ın 988$ olan ortalama satış fiyatının gerisinde kaldığı biliniyor. Bu nedenle, Galaxy Z Fold 6’nın talebini artıracak her türlü yenilik, firmanın bu amaçlara ulaşmasına yardımcı olabilir.

Ancak Samsung’un Galaxy Z Fold 6 için S Pen saklama yuvası patenti alması, bu özelliğin gelecek yıl ya da hiçbir vakit gerçekleşeceği manasına gelmiyor. Şirketler, bazen uzun vadede kullanmayı planlamadıkları fikirler için de patent müracaatında bulunabiliyorlar. Patent dokümanlarındaki illüstrasyonlar, ek düğmelere sahip bir S Pen‘i de gösteriyor. Bu düğmelerden biri, S Pen ucu telefonun ekranı üzerindeyken etkileşim için kullanılabilir. Öbür bir düğme ise, telefonun ayarlarına girmeye gerek kalmadan, S Pen ile ekranda çizilen çizgilerin rengini süratli bir biçimde değiştirebilecek.