Galaxy S24 serisinin yonga seti aşikâr oldu

Galaxy S24 serisinin yonga seti aşikâr oldu

Samsung, Galaxy S24 serisi için özel bir Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti üzerinde çalışıyor olabilir. Söylentilere nazaran bu özel yonga seti, “Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy” ismiyle anılacak ve emniyetli bir duyumcu Ice Universe’ün X platformunda (eski ismiyle Twitter) paylaştığına nazaran daha yüksek bir GPU saat suratına sahip olacak.

Galaxy S23 serisinde kullanılan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine kıyasla %28’lik bir saat suratı artışı ile GPU’nun 1GHz yahut 1,000MHz suratında çalışacağı argüman ediliyor. GPU’nun yanı sıra, Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy’nin CPU saat suratında da iyileştirmeler bekleniyor.

Galaxy S24 serisinin yonga seti belirli oldu

Geekbench sonuçları, Galaxy S24 Ultra’nın en süratli çekirdeğinin 3.4 GHz’lik bir süratle çalıştığını gösteriyor ki bu, standart Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin çekirdek suratından daha yüksek. Lakin öbür Cortex-A720 ve Cortex-A520 çekirdeklerinin suratları tıpkı kalmakta.

Overclock edilmiş GPU ve CPU’nun gerçek hayatta nasıl bir performans artışı sağlayacağı şimdi net değil. Galaxy S24 serisinin 2024 Ocak ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor, bu nedenle özel Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ve aygıtlar hakkında daha fazla bilgiyi önümüzdeki aylarda öğrenme fırsatımız olacak.