Final Cut Pro, yüz ve obje takibini geliştirmek için Apple'ın en yeni çiplerini kullanacak

Final Cut Pro, yüz ve obje takibini geliştirmek için Apple’ın en yeni çiplerini kullanacak

Şirkete nazaran güncellenen görüntü düzenleme paketi, obje ve yüz izlemeyle daha yeterli sonuçlar elde etmek için yeni bir makine tahsili modelinden yararlanacak. Ek olarak, H.264 ve HEVC kodlaması, Apple silikonun medya motorlarının gelişmiş eşzamanlı işlemesi sayesinde görünüşe nazaran daha süratli olacak.

Kullanıcı tecrübesi tarafında, yeni Final Cut Pro, otomatik vakit çizelgesi kaydırmanın yanı sıra, üst üste binen kontaklı kliplerden oluşan seçilen bir kümesi tek bir kıssa akışında kolaylaştırma seçeneği ve kontaklı klipleri mevcut kontaklı öykülerle birleştirme yeteneği ile birlikte geliyor.

Final Cut Pro, yüz ve obje takibini geliştirmek için Apple’ın en yeni çiplerini kullanacak

iPad için Final Cut Pro’da ise kullanıcılar yeni seslendirme kayıt aracından, eklenen renk derecelendirme ön ayarlarından, yeni başlıklardan, genel iş akışı iyileştirmelerinden ve pro kamera modunda stabilizasyon aracından yararlanabilecek. Final Cut Pro’nun hem Mac hem de iPad sürümleri bu ayın sonlarında güncellemelerini alacak.

Apple, müzik oluşturmaya odaklanması gerekenler için Logic Pro’yu da birtakım kullanışlı yeni araçlarla güncelledi. Hem Mac hem de iPad sürümleri için, “dinamikleri, frekans istikrarını, tınıyı ve ses yüksekliğini” tahlil edip ayarlayarak ses miksajınızı düzgünleştirmeye yardımcı olduğunu argüman eden yeni bir Mastering Assistant var. Karışımınızı oluşturma sürecinin rastgele bir noktasında hassaslaştırmak için bu aracı kullanabilirsiniz. Bir öteki düzgün haber de, dijital kırpmayı önlemek ve düşük düzeyli hassasiyeti artırmak için Logic Pro’nun her iki çeşidinin de uyumlu ses arayüzleriyle kullanıldığında artık 32 bit kayan kaydı desteklemesi.