Epic Games oyun için tacizleri bitirmek için düğmeye bastı

Epic Games oyun için tacizleri bitirmek için düğmeye bastı

Oyuncular artık, zorbalık ve öteki taciz cinslerini bildirirken moderatörlere delil olarak sunmak üzere sesli sohbetleri 5 dakikalık kısımlar halinde daima olarak kaydedecek olan sesli raporlama özelliğine erişebilecek. 18 yaşın altındaki herkes için bu özellik otomatik olarak açılacak.

18 yaşın üzerindeki Fortnite oyuncuları, sesli raporlamanın nasıl uygulandığı konusunda biraz daha fazla kelam sahibi olacak. Oyunun ana ayarlarında, bulundukları her kanal için geçerli olacak biçimde bunu “Her Vakit Açık” olarak ayarlama yahut arkadaşlarıyla Parti Kanallarında bunu devre dışı bırakacak “Mümkün Olduğunda Kapalı” seçeneğine sahip olacaklar.

Epic, muhtemelen zımnilik telaşlarını gidermek hedefiyle ses kliplerinin uzun mühlet saklanmayacağını ve delil olarak sunulmadığı sürece sırf kullanıcının aygıtında lokal olarak saklanacağını söylüyor. Ve bu durumlarda süratli hareket etmeniz gerekecek. Her yeni kayıt geldiğinde bir evvelki silinecek. Epic, “Bu, sadece son beş dakikalık sesin raporlanabileceği manasına geliyor” dedi.

Epic Games oyun için tacizleri bitirmek için düğmeye bastı

Şirket, olağan koşullar altında ses kliplerinin 14 gün sonra yahut gerekli süreç yapıldıktan sonra otomatik olarak silineceğini ekliyor. Sanık oyuncunun bu müddet içerisinde karara itiraz etmesi halinde müddet 14 gün daha uzatılabilecek. Lakin Epic, yasal olarak gerekli olması halinde ses klibini gerektiği kadar tutacağını söylüyor.

Bu atak, Activision, Microsoft, Sony ve başkaları üzere şirketlerin yakın geçmişte ziyanlı çevrimiçi davranışları engellemeye çalışırken gerçekleştirdiği emsal aksiyonların akabinde geldi. Bu yılın başlarında Xbox, sesli sohbetlerde berbata kullanım raporlarının yanı sıra 60 saniyelik ses kliplerinin gönderilmesine yönelik bir sistemi tanıttı.