Endişe sineması Barbarian'ın görüntü oyunu uyarlaması geliyor

Endişe sineması Barbarian’ın görüntü oyunu uyarlaması geliyor

Kadının yakındaki otellerin tamamı dolu olduğu için bir gece de olsa orada kalmaktan diğer seçeneği yoktur. Bu tek başına bir kabus senaryosu lakin sinema bu noktada hakikaten çılgın taraflara gidiyor. Film birinci bakışta, bir görüntü oyununa dönüşmek tuhaf bir seçim üzere görünüyor lakin olan tam olarak bu.

Yeni Regency Pictures ve Friday the 13th: The Game ve Evil Dead: The Game geliştiricisi Diversion3 Entertainment, Barbarian’ı PC ve konsollara getirmek için bir ortaya geldi. Stüdyonun evvelki projelerinin çok oyunculu formatına karşın bu, “Barbarian’ın ortamlarını, karakterlerini ve yaratıklarını genişletecek” tek oyunculu, anlatı odaklı bir oyun olacak. Henüz bir yayınlanma tarihi yok.

Korku sineması Barbarian’ın görüntü oyunu uyarlaması geliyor

Diversion3 Entertainment’ın baş imalcisi Tim Hesse, Variety’ye yaptığı açıklamada, “Barbarian’ın ortamlarını, karakterlerini ve yaratıklarını genişletmek için New Regency’deki grupla birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi. “Film, sırf beklenmedik ve dehşet verici dönemeçlerle izleyicileri korkutmakla kalmayıp, birebir vakitte vahim durumların içine atılan güçlü karakterleri oluşturma konusunda da mükemmel bir iş çıkardı. Bu temaları oyunda daha fazla keşfetmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Filmin öyküsünün düz bir uyarlaması muhtemelen bir oyun olarak işe yaramayacaktır. Ancak  (küçük bir spoiler) Barbarian’ın ne kadarının fecî yer altı tünellerinde gerçekleştiği göz önüne alındığında tansiyon dolu bir hayatta kalma endişe oyunu olarak çalışma potansiyeli katiyetle var.