e-Kitap Okuyucu teknolojisinde devrim!

e-Kitap Okuyucu teknolojisinde devrim!

Japon elektronik devi Sharp, 10-12 Kasım tarihleri ortasında gerçekleşecek olan Sharp Teknoloji Günü etkinliğinde yeni renkli E-Ink eserlerini tanıtacak. Yeni E-Ink eserler, IGZO teknolojisini içerecek ve ileri teknoloji renkli e-posterleri kapsayacak. Sharp, yeni E-Ink eserlerinin hem maliyet açısından tesirli hem de etraf dostu olduğunu belirtiyor.

Tokyo’da düzenlenen Sharp Teknoloji Günü Etkinliği’nde A2 boyutunda bir renkli e-poster sergilenecek. Bu e-poster, E Ink Spectra teknolojisi ve IGZO art plan teknolojisini içeriyor. Premium renkli baskı kağıdına muadil yüksek kontrastlı canlı renkler sunuyor. Bu model, daldaki birinci renkli e-kağıt billboard olacak ve şık tasarımı ve bekleme modunda sıfır güç tüketimi ile dikkat çekiyor.

e-Kitap Okuyucu teknolojisinde devrim!

Renkli E-Ink eserlerinin yanı sıra, 8 inçlik renkli e-kağıt ekranı da yeni eserler ortasında yer alacak. Bu eser, e-not aygıtları ve e-kitap okuyucuları için tasarlanmış. E Ink ve Sharp’ın zati bir işbirliği duyurduğu, bölümün dikkatini çeken yenilikçi Sharp Ekran Teknolojisi, IGZO’dur. Bu işbirliği, e-kağıt tabela, e-not aygıtları ve e-okuyucuların geliştirilmesini kapsayacak. E-okuyucular ve e-not aygıtlarındaki e-kağıt modüllerinin üretiminde İndiyum Galyum Çinko Oksit (IGZO) art plan teknolojisi kullanılıyor.

Şu anda yeni Sharp E-Ink eserlerinin tam çıkış ayrıntıları ve fiyatlandırma bilgileri hakkında bir bilgi bulunmuyor. Lakin, Tokyo Milletlerarası Stant Merkezi’nde düzenlenecek olan Sharp Teknoloji aktifliği sırasında eserlerin sergilenmesiyle daha fazla bilgi bekleniyor.