Cybertruck alanlar 50 bin dolar tazminat ödeyebilir!

Cybertruck alanlar 50 bin dolar tazminat ödeyebilir!

Şirket, geçen ay 30 Kasım’da yola çıkacağını söylediği birinci Cybertruck teslimatları öncesinde Motorlu Taşıt Sipariş Mukavelesini güncelledi.

Bu hafta sonu toplumsal medyada dolaşan kaidelere nazaran Tesla, alıcıların tekrar satış kararını ihlal etmesi durumunda “Aracın mülkiyetinin devredilmesini önlemek için ihtiyati önlem talebinde bulunabileceğini” yahut “sizden 50.000 ABD Doları fiyatında yahut satış yahut bölüm karşılığında alınan bedelden hangisi daha büyükse” o fiyatta manevi tazminat talebinde bulunabileceğini” belirtiyor. Kaideler ayrıyeten, rahatsız edici satıcıların gelecekte Tesla’dan araç satın almasının yasaklanabileceği konusunda da uyarıyor.

Cybertruck alanlar 50 bin dolar tazminat ödeyebilir!

Tesla, Cybertruck’larını birinci yıl içinde satmak isteyen birtakım bireylere istisnalar tanıyabileceğini lakin yazılı müsaade almaları gerektiğini söyledi. Şirket kabul ederse, ya arabayı indirimli bir fiyatla geri satın alacak (mil başına 0,25 dolar artı aşınma ve yıpranma ve gerekli tamirat masrafları düşülecek) ya da sahibinin kamyonu üçüncü bir tarafa satmasına müsaade verecek. alıcı. Tesla’nın Cybertruck’u birinci etapta sırf az sayıda seçilmiş müşteriye sunulacak ve 2024 yılına kadar seri üretime geçmeyecek; hasebiyle doğal olarak şirket, aracın azlığından para kazanmak isteyen satıcıların önüne geçmeye çalışıyor.