ChatGPT'nin yaratıcısı ve OpenAI’ın CEO’su Sam Altman kovuldu! İşte sebebi!

ChatGPT’nin yaratıcısı ve OpenAI’ın CEO’su Sam Altman kovuldu! İşte sebebi!

OpenAI şu anda derin iç karışıklıklar ile boğuşuyor. Son olarak şirketin CEO’su olan Sam Altman vazifeden alındı. ChatGPT’nin yaratıcılarından birisi olan Sam Altman’ın neden misyondan alındığı konusu ise muamma. Lakin şirketten yapılan resmi duyuruya nazaran, Altman ve üst idare ortasındaki irtibatın yeterli olmadığı tabir edildi.

ChatGPT’nin yaratıcısı ve OpenAI’ın CEO’su Sam Altman kovuldu! İşte sebebi!

Elbette Sam Altman da hususa dair bir açıklamada bulundu. Yepyeni X hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Altman, “OpenAI’da geçirdiğim vakitten hayli keyif aldım. Şahsî olarak benim için ve biraz da dünya için bir dönüm noktası oldu. Hepsinden öte, böylesine yetenekli beşerlerle çalışmaktan keyif aldım. Bundan sonra ne olacağı hakkında daha sonra söyleyeceklerim olacak. tabirlerini kullandı.

Sam Altman sonrasında şirkette sular durulmadı. Olayın akabinde kurucu ortaklardan birisi olan Greg Brockman istifa etti. Birebir halde X hesabından bir paylaşım yapan Brockman “Herkese merhaba. 8 yıl önce dairemde başladığımız günden bu vakte kadar, yaptıklarımızdan epey gururluyum. Güzeliyle kötüsüyle farklı vakitlerden daima birlikte geçerek imkânsızlıklara karşın çok şey başardık. Fakat bugünkü gelişmelerin akabinde istifa ediyorum. Hepinize en yeterli dileklerimi sunuyorum. Tüm insanlığa yardım eden inançlı bir yapay zekâ yaratma misyonuna inanmaya devam ediyorum.” tabirlerine yer verdi.