BYD, kullanıcı güvenliği için inanılmaz bir adım atıyor

BYD, kullanıcı güvenliği için inanılmaz bir adım atıyor

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi BYD, eser ve hizmet yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Şirket, mevcut müşterilerini şad etmeyi ve yeni müşteriler çekmeyi hedefliyor. Bu emel doğrultusunda, BYD’nin son teşebbüsü “Çevrimiçi Kaza Raporlama Servisi” oldu. Şimdi deneme evresinde olan bu hizmet, kullanıcılara muhtaçlık halinde süratli yardım sağlamayı amaçlıyor. İşte detaylar…

Maalesef kazalar hayatımızın bir modülü. Çoğumuz, istemeden bir objeye yahut daha berbatı kendimize ya da öbür birine, yaptığımız yanlışlar nedeniyle ziyan vermişizdir. Ancak, otomobil kullanmak üzere durumlarda kazalar çok daha tehlikeli ve hatta ölümcül olabilir. Örneğin, Çin’de kısa bir müddet evvel, bir şoför, fren pedalı yerine ezkaza gaz pedalına basarak AITO M5 test aracını bir BYD Dolphin’e çarptı.

BYD, kullanıcı güvenliği için inanılmaz bir adım atıyor

Bu cins kazalar kolay üzere görünse de, sıkça meydana gelir ve önemli hasarlara yol açabilir. Bu çeşit olayları önlemek ve kazaya karışan kullanıcılara problemsiz bir tecrübe sunmak için BYD, yeni bir çevrimiçi kaza raporlama hizmeti başlattı. Bu hizmet şu anda BYD Dynasty ve BYD Ocean küçük programları üzerinden erişilebilir durumda olup, uygulama fonksiyonu daha sonra yayınlanacak.

Örneğin, Ocean küçük programı ile kullanıcılar ilgili arayüzü açabilir ve talimatları takip ederek gerekli bilgileri yükleyebilir. Sigorta şirketi, çabucak araç sahibine hizmet sağlamak için cevap verecek, böylelikle “tek tıklamayla raporlama” gerçekleşecek ve kullanıcılar raporlama sürecini çevrimiçi olarak gerçek vakitli olarak takip edebilecek.

Çevrimiçi raporlama hizmeti, elektrikli araç sahiplerinin bir kaza durumunda vaktinde ve hakikat yardım almasını sağlamaya yardımcı olabilir.