Bu hafta sonu yeni Overwatch 2 kahramanı Mauga'yı deneyebilirsiniz

Bu hafta sonu yeni Overwatch 2 kahramanı Mauga’yı deneyebilirsiniz

Bir sonraki Overwatch 2 kahramanı da açıklananlar ortasındaydı ve beklendiği üzere yeni tank, Baptiste’in eski koşu arkadaşı Mauga’ydı. Nintendo Switch eShop’un haber sekmesindeki bir sızıntı, oyunun birkaç saat erken duyurulduğunu ortaya çıkardı.

Mauga bir çift zincirli tüfek kullanıyor ve düşmanları haritalardan fırlatabilecek, durdurulamaz bir hamle yeteneğine sahip. Diğer bir yetenek, yakındaki müttefiklerin aldığı hasarı azaltıp düşmanlara saldırdıklarında iyileşmelerine imkan tanıyor. Mauga’nın son yeteneği başka grup için korkutucu olsa da eğlenceli görünüyor. Yakındaki rakipleri kafes maçına hapsediyor ve kısa bir mühlet için sınırsız cephaneye sahip.

Hepsinden uygunu, Overwatch 2’nin sekizinci dönemi aralık ayında yayına girdiğinde Mauga’yı resmi olarak takıma katılmadan evvel deneme talihiniz olacak. Bu hafta sonu tüm platformlardaki birden fazla oyun modunda mevcut olacak.

Bu hafta sonu yeni Overwatch 2 kahramanı Mauga’yı deneyebilirsiniz

Hayranlar birkaç yıldır Mauga’nın oyuna gelmesini bekliyorlardı. Blizzard uzun müddettir onu oynanabilir bir karakter yapmayı düşünüyordu. En son Overwatch 2 haritası Samoa’da da yeni oyuncuya çeşitli göndermeler yer alıyordu.

Gelecek yılın başlarında rekabet sisteminde yeni ödüllerle büyük bir tekrar çalışma yapılacak. Gelecek sezonlar tekinsiz dehşet, Mısır mitolojisi ve cadılar üzere temalar etrafında şekillenecek. Hayranlar tıpkı vakitte kahramanların ve makus adamların yer değiştirdiği bir ayna kozmosuna de girecek.

Buna ek olarak, 2024’te üç kahraman daha gelecek. Venture isminde bir hasar kahramanı 10. dönemde gelecek, Space Ranger kod isimli bir takviye ise 12. dönemde başlayacak.