Bu güncelleme Instagram kullanıcılarının çok güzeline gidecek

Bu güncelleme Instagram kullanıcılarının çok güzeline gidecek

Düzenleme yaparken gereksiniminiz olanı bulmanızı kolaylaştıracak diğer küçük Sinema Rulosu iyileştirmeleri de var. Bunlar ortasında güncellenmiş önizlemeler, güzelleştirilmiş bir arama fonksiyonu ve hatta yakınlaştırma yeteneği de yer alıyor.

Video düzenlemeye gelince, bir düğmeye basarak aksiyonları geri almanıza ve tekrar yapmanıza imkan tanıyan yeni bir geri alma/yeniden yapma aracı var. Instagram ayrıyeten düzenleme sürecinin bir kesimi olarak kişisel klipleri ölçeklendirme, kırpma ve döndürme yeteneğini de test ettiğini söylüyor. Bir Reel’e eşlik etmek üzere özel bir medya merkezinden ses klipleri alabildiğiniz için ses araçları da biraz seviliyor. Takipçiler bu içeriği gördükleri üzere tekrar düzenleyebilirler.

Bu güncelleme Instagram kullanıcılarının çok güzeline gidecek

Bu maksatla, ortalarından seçim yapabileceğiniz 10 yeni İngilizce metin-konuşma sesi de geliyor lakin bunlar şimdilik sırf makul ülkelerde mevcut.

Gerçekten tuhaf bir şey yapmak istiyorsanız, Instagram artık bir fotoğrafın yahut görüntünün rastgele bir kısmını çekip özel bir çıkartmaya dönüştürmenize imkan tanıyor. Bu birebir vakitte tam aksisi halde de çalışıyor; böylelikle kullanıcılar, favori içerik oluşturucudan uygun içeriği alıp bunu bir çıkartmaya dönüştürebilir. Bu özel aracın geliştirilmesine Meta’nın özel Segment Her Şey Yapay Zekası yardımcı oldu.