Blizzard'ın bir sonraki World of Warcraft genişletmeleri üç kısımdan oluşacak

Blizzard’ın bir sonraki World of Warcraft genişletmeleri üç kısımdan oluşacak

Blizzard genişleme paketlerini çoklukla iki yıl ortayla yayınladığından “The Worldsoul Saga”nın öyküsünün ortaya çıkması yıllar alacak. World of Warcraft: The War Within isimli birinci oyunun 2024’te piyasaya sürülmesi planlanıyor ve onu takip eden yıllarda World of Warcraft: Midnight ve World of Warcraft: The Last Titan takip edecek.

Blizzard şimdi The War Within için derinlemesine bir özet yayınlamasa da genişleme paketiyle ilgili birkaç kıymetli ayrıntıyı paylaştı. Alliance ve Horde kahramanları hem âlâ hem de makus muhtemel geleceklerin vizyonlarını deneyimlerken, gezegenin yüzeyinin altında kadim bir uygarlığın gücü yükselirken yer alacak.

Blizzard’ın bir sonraki World of Warcraft genişletmeleri üç kısımdan oluşacak

Oyuncular genişleme paketinin düzey sonu olan 80’e ulaşana kadar eziyet çekebilir ve sonunda Khaz Algar isimli yeni bir kıtayı keşfedebilirler. Ayrıyeten Earthen ismi verilen, açılabilir ve oynanabilir yeni bir Titan imali ırk, Delves ismi verilen 1 ila 5 oyuncuyu destekleyebilen yeni küçük boyutlu maceralar ve oyuncuların bankaları, prestijleri ve transmog’ları dünya çapında paylaşmalarına imkan tanıyan Warbands isimli yeni bir özellik de var.

Hayranlar The War Within’i şimdiden 50 dolar karşılığında ön satın alabilecekler ve bu birebir vakitte Dragonflight genişletmesine de anında erişim sağlayacak. Ekstralarla birlikte gelen The War Within: Heroic Edition 70 dolar fiyatla satışa sunulurken, genişletmeye beta erişimi ve daha fazla ekstrayı içeren The War Within: Epic Edition ise 90 dolar fiyatla satılacak.