ASUS ROG Phone 8 Ultimate'in özellikleri sızdırıldı

ASUS ROG Phone 8 Ultimate’in özellikleri sızdırıldı

ASUS, ROG Phone 8 serisinin yeni versiyonu üzerinde çalışıyor üzere görünüyor. Tayvanlı marka, bu yılın Nisan ayında ROG Phone 7 ve 7 Ultimate’ı piyasaya sürmüştü. Yakın vakitte, ASUS ROG Phone 8 serisinin Qualcomm’un en yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3 ile güçlendirileceğini doğruladı. Artık ise, ROG Phone 8 Ultimate Çin’in 3C sertifikasyon web sitesinde tespit edildi. Daha evvel Geekbench benchmark platformunda görülmüştü.

ASUS ROG Phone 8 Ultimate, 3C sertifikasyonunda ASUS_AI2401_A model numarasıyla listelendi. Bu, Geekbench listesiyle birebir. En son 3C sertifikasyonu, aygıtın selefiyle tıpkı olan 65W süratli şarj dayanağına sahip olacağını ortaya koyuyor. Ayrıyeten, aygıt 5G irtibatıyla da gelecek. Listeleme, diğer rastgele bir bilgiyi açığa çıkarmıyor.

ASUS ROG Phone 8 Ultimate’in özellikleri sızdırıldı

Geekbench veritabanı, ROG Phone 8 Ultimate‘ın artık doğrulanan Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile donatılacağını gösterdi. 16GB RAM ile gelecek ve lansmanda daha fazla varyant bekleyebiliriz. Oyun odaklı akıllı telefon, kutudan çıkar çıkmaz Android 14 işletim sistemiyle gelecek. ROG Phone 8 Ultimate, Geekbench’in tek çekirdek ve çok çekirdekli test sonuçlarında sırasıyla 2.213 ve 7.048 puan alıyor.

ROG Phone 8 Ultimate hakkında geri kalan bilgiler ise şimdi gizemini koruyor. Önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrıntının ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.