Asus ROG Phone 8 serisi de üstün yonga setini kullanacak!

Asus ROG Phone 8 serisi de üstün yonga setini kullanacak!

Asus, yaklaşan ROG oyun telefonu için heyecan verici bir duyuru yaptı. Önümüzdeki ROG Phone 8 serisinin, üçüncü jenerasyon Snapdragon taşınabilir platformu olan Snapdragon 8 Gen 3 ile geleceğini doğruladı. Lakin, ROG Phone 8 serisinin lansman tarihi şimdi katılaşmamış durumda.

Snapdragon 8 Gen 3‘ün ROG Phone 8 serisinde yer alacak olması epey etkileyici avantajlar sunuyor. Bilhassa Snapdragon 8 Gen 2 ile çalışan ROG Phone 7 serisine kıyasla, yüzde 30 daha güzel bir CPU performansı, yüzde 20 daha güzel güç verimliliği, yüzde 25 daha üstün GPU performansı ve yüzde 98 artışla AI yetenekleri bu telefonu öne çıkarıyor. Bu serinin bu yıl ya da gelecek yılın başlarında Çin’de tanıtılması bekleniyor.

Asus ROG Phone 8 serisi de üstün yonga setini kullanacak!

ROG Phone 8 serisinin tam özellikleri şu an için belirsizliğini koruyor. Lakin son vakitlerde bir raporda, serinin ROG Phone 8, ROG Phone 8 Pro ve ROG Phone 8 Ultimate olmak üzere üç modelden oluşabileceğine dair bilgiler geldi. Bu modellerin her birinin kendi eşsiz model numarası var. Örneğin, küresel piyasa için AI2401_A, Çin yahut Hindistan pazarı için AI2401_C ve ROG Phone 8 Pro için AI2401_E.

Geçen Eylül ayında, Geekbench benchmark kütüphanesinde ASUS_AI2401_A model numarasıyla bir ASUS telefon ortaya çıktı. Bu aygıtın ROG Phone 8 olabileceği düşünülüyor. Benchmarkta, bu Snapdragon 8 Gen 3 dayanaklı akıllı telefonun 16 GB RAM ile geleceği ve Android 14 işletim sistemine sahip olacağı belirtildi. Ayrıyeten, bu Android sürümü üzerine ROG kullanıcı arayüzü eklenmiş olacak.