Apple'dan yeni bir rekor daha! Tim Cook çok memnun oldu!

Apple’dan yeni bir rekor daha! Tim Cook çok memnun oldu!

Teknoloji devi Apple, Hindistan pazarına olan ağır ilgisinin meyvelerini toplamaya başladı. Hindistan’da yılın üçüncü çeyreğinde, Temmuz’dan Eylül’e kadar olan periyotta, şimdiye kadarki en yüksek çeyrek periyot iPhone satışını gerçekleştirdi. Counterpoint tarafından açıklanan bilgilere nazaran, Apple bu üç aylık devirde 2.5 milyondan fazla iPhone satışı yaptı, bu da geçen yılın birebir devrine nazaran yüzde 34’lük bir artış manasına geliyor.

Küresel akıllı telefon pazarı çeşitli nedenlerden ötürü zorluklar yaşarken, Apple’ın Hindistan’daki bu dikkat cazibeli büyümesi, şirket için hayli olumlu bir gelişme olarak kaydediliyor. Lakin bu muvaffakiyete karşın, Apple’ın Hindistan pazarındaki toplam hissesi hala tek haneli sayılarda seyrediyor.

Apple’dan yeni bir rekor daha!

Geçen yıla nazaran yüzde 4.5’ten yüzde 6‘ya yükselen pazar hissesi, şirketin bu dinamik pazardaki yükselişine işaret ediyor. Bu büyüme bilhassa tüketici tercihlerinin premium akıllı telefonlara kaymasından, finansman imkanlarından, indirimlerden ve çeşitli tekliflerden kaynaklanıyor.

Counterpoint’in TechCrunch’a verdiği bilgilere nazaran, iPhone 14 Pro, 2023 yılındaki iPhone sevkiyatlarının üçte birinden fazlasını oluşturuyor. Tıpkı zamanda, Apple’ın Hindistan’da yüzde 38’lik bir büyüme göstermesi beklenirken, genel akıllı telefon pazarının yüzde 5 daralması öngörülüyor.