Apple iade siyasetini kısa müddetliğine değiştiriyor

Apple iade siyasetini kısa müddetliğine değiştiriyor

Apple çoklukla standart 14 günlük bir iade sunuyor. Lakin yeni revize edilen siyaset uyarınca, 3 Kasım 2023 ile 25 Aralık 2023 ortasında satın alınan eserler 8 Ocak 2024’e kadar iade edilebilecek. Apple’ın tatil ödemesiz müddeti, büyükannenizden AirPod’ları iade etmeniz için size ziyadesiyle kâfi müddet verecek.

Apple’ın eser yelpazesindeki çoğu ürünü iade edebilirsiniz lakin birkaç istisna bulunuyor. İade siyaseti, telefon operatör finansman planları ile satın alınan telefonları kapsamayabilir; bu nedenle, taahhütte bulunmadan evvel iade imkanlarını denetim etmeniz gerekiyor. Ayrıyeten Apple, indirilen dijital yazılımların, yazılım yükseltmeleri üzere Yazılım Güncelleme Programına ilişkin eserlerin ve Apple Armağan Kartlarının iadesine müsaade vermiyor.

Apple iade siyasetini kısa müddetliğine değiştiriyor

Uzatılmış iade siyaseti ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Almanya, Fransa, Singapur ve öbür birçok ülkede bulunanlara açık. Fakat İtalya, İspanya, Meksika ve Japonya’nın da ortalarında bulunduğu kimi ülkelerde iade müddeti biraz daha uzun. 3 Kasım 2023 ile 6 Ocak 2024 ortasında satın alınan eserler bu ülkelerde 20 Ocak 2024 tarihine kadar iade edilebilir.

Bu dönemlik revizyonun standart iade siyasetinin karar ve şartlarını ortadan kaldırmadığını belirtmekte yarar var. Apple, Apple Çevrimiçi Mağaza Satış ve Para İadesi Siyasetinde belirtilen tüm öteki karar ve koşulların hala geçerli olduğunu söylüyor; bu nedenle, değişim yapmak istiyorsanız eserlerinizi yeni üzere tuttuğunuzdan emin olun.