Apple bir bireye kazara 60 adet 1TB iPhone 15 Pro Max gönderdi!

Apple bir bireye kazara 60 adet 1TB iPhone 15 Pro Max gönderdi!

İnternet üzerinden yapılan yüksek meblağlı alışverişlerde eserlerin kaybolması, yanlış bireye teslim edilmesi yahut şirketin bir yanılgı yapması üzere riskler her vakit için tasa kaynağı olmuştur. Bu durumlar yaşanabilir ve sahiden de yaşanmıştır. Örneğin, bir iş beşerinin başına gelen farklı bir olay var ki, bu olay internette hayli ses getirdi. İş insanı, şirket çalışanları için dört adet iPhone 15 Pro Max sipariş etti. Lakin beklenmedik bir biçimde kendisi için 1 TB’lık modeli ve çalışanları için üç adet 256 GB modeli olmak üzere dört telefon beklerken, tam 60 adet 1 TB’lık iPhone 15 Pro Max ile karşılaştı.

TikTok kullanıcısı @legends_gio tarafından paylaşılan bir görüntü ile gün yüzüne çıkan bu olay, herkesi şaşkınlığa uğrattı. İş insanı, toplamda 3.600$ ödeyerek verdiği sipariş yerine, her biri 1.599$ memleketler arası satış fiyatına sahip olan 60 adet telefonu teslim aldı.

Apple bir şahsa ezkaza 60 adet 1TB iPhone 15 Pro Max gönderdi!

Bu yanılgı, Apple’a yaklaşık 96.000$’lık bir maliyeti olduğu manasına geliyor. Fakat asıl değişik olan, yanılgılı gönderilen bu telefonları geri vermek zorunda olmaması. Öte yandan, Apple isterse bu aygıtları kullanılamaz hale getirebilir. Daha evvel ABD’deki Black Lives Matter protestoları sırasında yağmalanan Apple mağazalarından çalınan telefonlar için emsal bir formül uygulanmış ve telefonlar kullanılamaz hale getirilerek geri iade talebinde bulunulmuştu.

Bu tıp bir durumun nasıl meydana geldiği sahiden merak konusu zira Apple’ın siparişleri göndermeden evvel birçok denetim ve kademe mevcut. Bu sebeple Apple’dan direkt sipariş veren kullanıcıların büyük bir çoğunluğu rastgele bir problemle karşılaşmıyor. Bu durum, insanların kendi siparişlerinin de karışabileceği tasasını taşımalarına sebep oluyor.