AOC’nin yeni oyun monitörü satışa çıktı

Geçtiğimiz Ağustos ayında AOC, ABD pazarına Q27G3XMN oyun monitörünü sunmuştu. Artık ise, tatil dönemine tam vaktinde, bu 27 inçlik QD-Mini LED monitör, resmi olarak İngiltere pazarına giriş yaptı.

AOC Q27G3XMN monitörü, Kasım sonu ya da Aralık başı 2023 prestijiyle İngiltere pazarında satışa sunulacak. Bu monitör, 349,99 £ (İngiliz Sterlini) fiyatıyla, Küçük LED geriden aydınlatmalı bir panel arayan oyuncular için hayli alımlı bir seçenek olarak öne çıkıyor. Monitörün özelliklerine daha yakından bakalım.

AOC Q27G3XMN monitörünün özellikleri ortasında, 2560×1440 piksel çözünürlüğe sahip VA panel bulunuyor. Oyun oynamak, sinema izlemek ve günlük vazifeler için ülkü olan bu monitör, 1ms reaksiyon müddeti ve ekran yırtılmasını önleyen oyuncu dostu Adaptive-Sync teknolojisine sahip. Ayrıyeten, 180Hz’lik etkileyici yenileme suratı, süratli tempolu oyunlarda pürüzsüz grafikler sağlıyor.

AOC’nin yeni oyun monitörü satışa çıktı

Monitörün en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de VESA DisplayHDR 1000 sertifikası ve Küçük LED art ışık teknolojisi. Bu özellikler, derin siyahlar ve parlak beyazlarla kusursuz bir kontrast sunuyor. Renk tutkunları, QD (kuantum nokta) teknolojisi sayesinde %99 sRGB, %96 DCI-P3 ve %88 NTSC renk aralıklarının kapsamını beğenecekler.

Bağlantı konusunda ise HDMI2.0(HDR)×2, DP1.4(HDR) ve ses çıkışı üzere seçenekler mevcut. Oyuncular için FPS/RTS oyun modları için süratli ayarlar, yenileme suratını takip etmek için bir çerçeve sayacı ve karanlık alan denetimi ile oyun tonu ayarları üzere özellikler sunuluyor.