AOC yeni oyun monitörünü tanıttı! İşte özellikleri

AOC yeni oyun monitörünü tanıttı! İşte özellikleri

AOC, oyun tutkunlarına özel olarak tasarlanmış yeni bir monitör olan Q27G10E’yi Çin pazarına sundu. Gerçek ismini yansıtan bu eser, 27 inçlik ekranıyla dikkat çekiyor.

Q27G10E, IPS teknolojisini kullanarak etkileyici görseller sunan 27 inçlik bir ekrana sahip. 300 nit parlaklık ve 1000:1 kontrast oranı ile oyun severler, keskin ve canlı grafikler bekleyebilir. 1ms GtG reaksiyon mühleti, aksiyon sahnelerinin hassasiyetle gösterilmesini sağlarken, geniş 178°/178° görüş açıları sürükleyici bir izleme tecrübesi vaat ediyor.

Maksimum 2560×1440@180Hz çözünürlüğe sahip bu monitör, 1.07 milyar gösterim rengini destekliyor ve sRGB renk gamının %100’ünü kapsıyor. ΔE<2 (ortalama) kalibrasyon ile renk doğruluğu, oyun ortamı için gerçekçi görseller sunuyor.

AOC yeni oyun monitörünü tanıttı

Adaptive-Sync teknolojisi ile ekran yırtılmasını ortadan kaldıran ve daha derin siyahlar ve daha parlak beyazlar için HDR motoruna sahip olan monitör, HDMI 2.0 (HDR) x 2, DP 1.4 (HDR) ve ses çıkışı arayüzleri ile geliyor. VESA DDC2B/CI standardı ve VESA 100mm×100mm duvara montaj dayanağı, suramda esneklik sağlıyor.

FPS/RTS modları, keskin nişancılık için oyun nişangahı ve düşük ışık şartlarında düşmanları tespit etmeyi kolaylaştıran karanlık alan denetimi üzere özellikler de bulunuyor. Monitör ayrıyeten MBR düşük hareket bulanıklığı teknolojisi, çerçeve sayacı ve G-Menu ayarlama yazılımı ile donatılmış.

Şu anda monitör, markanın Çin web sitesinde listelenmiş durumda. AOC Q27G10E’nin Çin dışında ne vakit satışa sunulacağı şimdi bilinmiyor.