9 günlük orta tatil uzatılacak! Öğrencilere 16 günlük tatil müjdesi!

9 günlük orta tatil uzatılacak! Öğrencilere 16 günlük tatil müjdesi!

Öğrenciler genel olarak ilk yazılı sınavlarını tamamladılar. Bilindiği üzere birinci imtihanların ardından öğrencilere 5 günlük bir tatil veriliyor. Bu tatil hafta sonu günleri ile birlikte 9 güne uzuyor. Yani öğrenciler bugün itibariyle 9 günlük bir ortaya girecekler. Pekala bu tatilin uzama ihtimali var mı? Çabucak cevaplayalım; evet.

Bilindiği üzere Türkiye geneli Kasım ayında soğuk hava dalgalarının tesirine girecek. Bilhassa de İstanbul üzere hem kuzeye, hem de batıya yakın olan kentler bu soğuk hava dalgasından direkt olarak etkilenecekler. Pekala bu ne manaya geliyor?

9 günlük orta tatil uzatılacak! Öğrencilere 15 günlük tatil müjdesi!

Meteoroloji uzmanları, uzun müddettir olağanların üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının birden düşeceği ve bu düşüşlerle birlikte büyük kar yağışlarının ülkeyi tesiri altına alabileceği konusunda ihtarlarda bulundular.

Malum, son günlerde Kasım’da çok Eylül üzere bir ay yaşıyoruz. Olağan vakitte şu vakitlerde pek çok bölgede sobalar yakılmış olurdu. Ama hali hazırda bu türlü bir durum kelam konusu değil. Yani sıcaklıklar üst düzeylerde olduğu için şimdi sobalar bile yakılmış değil.

Lakin meteoroloji uzmanlarına nazaran Kasım ayının sonlarına gerçek, daha kolay bir sözle tatilin son günlerinde ağır bir kar yağışı gelebilir. O denli ki bu kar yağışı ile birlikte birtakım bölgelerde okullar 1 hafta daha kapalı kalabilir. Bu da tatil müddetinin 16 güne uzayabileceği manasını taşıyor.

Dip not olarak belirtelim. Bunu biz değil Twitter’da yer alan hava uzmanları söylüyor. Keza geçtiğimiz yıllarda da bu biçim kestirimler yanlışsız çıkmıştı. Tekrar de bekleyip göreceğiz.