Xiaomi'nin planları ortaya çıktı

Xiaomi’nin planları ortaya çıktı

Vivo ile çekişmehalinde olan Xiaomi’nin alt markası Redmi, Çin’de Note 13 serisine yeni bir ek yapmayı planlıyor: Redmi Note 13R Pro. Sızan bilgilere nazaran bu aygıt, Hindistan’da Poco X6 Neo ismi altında piyasaya sürülecek.

Güvenilir bir Xiaomi kaynağı olan Kacper Skrzypek, bu bilgiyi Twitter üzerinden, Poco X6 Neo ismini taşıyan bir ekran imgesi ile birlikte paylaştı. Bu, Poco X6 Neo’nun Poco serisinde Neo markasını taşıyan birinci aygıt olacağını gösteriyor.

Ayrıca sızan bilgiler, Poco X6 Neo‘nun model numarasını “2312FRAFDI” olarak ortaya koyuyor, burada ‘I’ harfi Hindistan varyantını işaret ediyor. Bu, Redmi Note 13R Pro için atanmış olan “2311FRAFDC” model numarası ile uyumlu ve tekrar markalanmayı doğruluyor.

Xiaomi’nin planları ortaya çıktı

Bunun yanı sıra, Poco X6 Neo‘nun kod ismi ‘gold’, Redmi Note 13 5G ile tıpkı, bu da üç akıllı telefonun emsal özelliklere sahip olacağını gösteriyor. Kacper ayrıyeten, Poco X6 Neo’nun 64MP ana kameraya sahip olacağını argüman ediyor.

Resmi bir lansman tarihi şimdi açıklanmamış olmasına karşın, Poco X6 Neo hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi öğrenmeyi bekleyebiliriz.

Diğer Poco haberlerine nazaran, Redmi Note 13 Pro‘nun (Çin modeli) Poco X6 5G olarak küresel pazarda yine markalanması söylentiler ortasında. Akıllı telefon, BIS sertifikasını takiben IMDA sertifikası aldı, bu da Poco X6 serisinin lansmanının yakın olduğuna işaret ediyor.