Xiaomi, Mijia paklık robotunu tanıttı

Xiaomi, Mijia paklık robotunu tanıttı

Xiaomi, en yeni robot süpürge eseri olan Xiaomi MiJia All-in-One Sweep and Mop Robot M30 Pro’yu tanıttı. Eser şu anda JD.com’da 4699 yuan (yaklaşık 663 dolar) fiyat etiketiyle listeleniyor. Bu eserin ana özelliklerine göz atalım.

MiJia All-in-One Sweep and Mop Robot M30 Pro Ana Özellikleri:

Bu robot, yüksek dirençli paslanmaz çelik kesme modülüne sahip yenilikçi bir “saç kesme” tabanına sahip. Paklık sonrası, robot bu tabana dönüyor ve silindir fırçasında karışan saçları aktif bir formda kesmek için yanlara gerçek dönüyor ve döner hareket yapıyor. Kesilen saçlar daha sonra bir toz kutusuna emiliyor.

Robot, performansını artırmak için gelişmiş teknolojilerle donatılmış. AI tabanlı obje tanıma yeteneği, 55 tıp nesneyi tanıyabiliyor ve AI kir tanıma algoritması, kir çeşitlerini gerçek vakitli olarak tanıyarak akıllı tekrar süpürme sürecini kolaylaştırıyor.

Ayrıca düşük ışık şartları için LED gece görüşü, hassas 360° tarama ve haritalama için LDS lazer navigasyonu, güçlü 7000Pa fan, akıllı halı tanıma ve otomatik paspas kaldırma özelliğine sahip. Bu özellikler halıları ziyan vermeden tesirli paklık sağlıyor.

Bu paklık robotu, çeşitli paklık zorluklarını ele almak için tasarlanmış. Sert lekeleri çözme yeteneğine sahip 60°C’ye kadar su ısıtma özelliği ve yalnızca iki saatte paspası kurutan sıcak hava kurutma sistemi bulunuyor. Böylelikle manuel kurutmaya gerek kalmıyor.

Robot, toz torbasını 75 gün boyunca boşaltma gereksinimini azaltan çift hava yoluna sahip otomatik toz toplama sistemine sahip. Büyük 4L temiz su tankı ve kirli su tankı ile bir seferde 240m²’lik alanları temizleyebileceğini argüman ediyor. İsteğe bağlı otomatik su tedarik ve drenaj yetenekleri sunuyor. 4800mAh bataryaya sahip.

M30 Pro, paklık misyonlarını uzaktan denetim etme ve zamanlama ve kısıtlı alan ayarları üzere özelleştirme özellikleri sunan Mijia Uygulaması ve Xiao Ai ses denetimi ile entegre edilmiş. Bu entegrasyon, kullanıcı varlığına nazaran otomatik paklık rutinlerini aktifleştirmek için öbür Xiaomi akıllı aygıtlarına kadar uzanıyor.