X yeni bir abonelik periyodunu başlatıyor

X yeni bir abonelik periyodunu başlatıyor

Elon Musk, Ekim 2022’de 44 milyar dolar karşılığında X ismini verdiği ve bir vakitler Twitter olarak bilinen toplumsal medya iletileşme platformunu satın aldı. Musk, X’i daha tesirli bir biçimde gelir getiren bir platform haline getirme maksadıyla birtakım yeni özellikler ekledi. Bu özellikler ortasında canlı yayın, görüntü ve sesli aramalar bulunuyor. Dahası, Musk’ın X‘i bankacılıkla bile entegre etmeyi planladığı söyleniyor.

X platformu, kullanıcılara sunduğu özelliklere nazaran farklı abonelik seçenekleriyle geliyor. En yeni eklenen iki abonelik seçeneği; Premium+ ve Basic tier. Premium+ abonelik aylık 16 dolar yahut 1.300 Rs karşılığında sunuluyor. Bu abonelikle kullanıcılara reklamsız bir tecrübe, en büyük karşılık yükseltmesi ve öteki içerik oluşturma araçlarına erişim sunuluyor.

X yeni bir abonelik devrini başlatıyor

Basic abonelik ise aylık 3 dolar yahut 243.75 Rs karşılığında sunuluyor. Bu paket mavi onay işaretini içermese de, kullanıcılara gönderileri düzenleme, daha uzun metin ve görüntüler paylaşma imkanı sunuyor. Ayrıyeten bu abonelikle küçük bir cevap yükseltme özelliği de geliyor.

Bu yeni planlar, yıllık abonelik seçeneğiyle de %12 indirimle sunuluyor. Abonelikleri X’in web sitesinden yahut iPhone ve iPad için X uygulamasından satın alabilirsiniz. Fakat Apple’ın kurulunu karşılamak için uygulama içi satın almalarda fiyat %30 daha yüksek.

X’in standart Premium tier’ı aylık 8 dolar karşılığında sunuluyor. Bu abonelikle kullanıcılara mavi onay işareti, karşılıklarda öncelikli sıralama, yer imi klasörleri, daha uzun gönderiler, metin biçimlendirme, temalar, SMS iki faktörlü kimlik doğrulama, şifreli DM’ler ve daha fazlası üzere özellikler sunuluyor.

Sonuç olarak, Elon Musk’ın X platformuna getirdiği yeniliklerle, kullanıcıların toplumsal medya tecrübelerini daha kişiselleştirmelerine imkan tanıyan çeşitli abonelik seçenekleri mevcut. Bu abonelikler, kullanıcıların gereksinimlerine ve bütçelerine nazaran seçebilecekleri farklı özellikler sunuyor.