WhatsApp'ın bu özelliği birçok sorunu bitirecek!

WhatsApp’ın bu özelliği birçok sorunu bitirecek!

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması olan WhatsApp’ın büyük bir kitleye sahip olması, birtakım riskleri de beraberinde getiriyor. Örneğin, birisi sizi WhatsApp üzerinden eklediğinde profil fotoğrafınızı, öykülerinizi ve durumunuzu görebilir. Bu bilgilerin kimileri profesyonel ortamlar için uygun olmayabilir. İşte bu meselelere tahlil olarak WhatsApp, Alternatif Profil özelliğini geliştirdi.

WhatsApp Alternatif Profil, kullanıcıların istedikleri saklılığı elde etmelerine yardımcı olmayı hedefliyor. Uzun müddettir üzerinde çalışılan bu özellik, hesabını özel olarak ayarlayan kullanıcılara ikincil bir profil oluşturma imkanı sunuyor. Böylelikle yalnızca seçtiğiniz bir ikincil profil fotoğrafı başka kişi tarafından görülebilir ve ferdî bilgileriniz bâtın kalır.

WhatsApp’ın bu özelliği birçok sorunu bitirecek!

Bu özellik sayesinde hem eşinizi memnun edebilir hem de iş dünyasında daha profesyonel bir imaj sunabilirsiniz. Fakat özellik hala yeni ve geliştirme kademesinde. Münasebetiyle nasıl çalışacağı ya da birisinin birincil profilinizi görmesi için ne yapmanız gerektiği konusunda şimdi net bilgilere sahip değiliz.

Elbette bu özellik birtakım tartışmalara neden oldu. Kimi kullanıcılar WhatsApp’ın Alternatif Profil özelliğini yararlı bulurken, kimileri hem profesyonel hem de şahsî bağlantılarda problemlere yol açabileceğine inanıyor. Hatta kimileri bu özelliği “dolandırıcılara yardım” ve “ilişkileri yok etme” olarak etiketliyor. Sonuçta bu özelliği nasıl kullanacağınız büsbütün size bağlı.

Son olarak, bu özelliğin yakın vakitte tanıtılan Multi-Account Support özelliğinden farklı olduğunu belirtmekte yarar var. Bu durumda iki farklı hesap kullanmıyorsunuz, hesabınızla ilişkilendirilmiş farklı profilleri kullanıyorsunuz.