WhatsApp, güvenlik tedbirlerini geliştirmeye devam ediyor

WhatsApp, güvenlik tedbirlerini geliştirmeye devam ediyor

WhatsApp, “Sohbet Kilidi için Gizli Kod” özelliğiyle sohbet güvenliğini yeni bir düzeye taşıyor. Bu özellik, en özel konuşmalarınıza ekstra bir muhafaza katmanı ekliyor. Daha evvel, WhatsApp’ın Sohbet Kilidi özelliği, kullanıcıların sohbetleri aygıt şifresi yahut biyometrik doğrulama ile kilitlemesine imkan tanıyordu. Bu, bir güvenlik düzeyi sağlasa da, bir sohbetin kilitli olduğunu görmeyi engellemiyordu.

Sohbetinizi kilitlemek için zımnî bir kod Sohbet Kilidi için Kapalı Kod ile artık aygıt şifrenizden farklı bir şifre belirleyebilirsiniz. Bu şifre, Kilitli sohbetler klasörünü sohbet listenizden gizleyerek, kodu bilmeyen herkesin görmesini engelliyor.

WhatsApp, güvenlik tedbirlerini geliştirmeye devam ediyor

Gizli Kod, harfler, sayılar, özel karakterler yahut hatta bir emoji içerebilir, kullanıcıların güvenlik tedbirlerini kişiselleştirmelerine müsaade verir. Kilitli sohbetlerinize erişmek için, WhatsApp arama çubuğuna yalnızca bâtın kodu yazmanız kâfi olacak. Zımnî Kod özelliği daha fazla esneklik de sunuyor. Kilitli sohbetlerinizi büsbütün gizlemek istemiyorsanız, sohbet listenizde hala görünmelerini sağlayabilirsiniz. Tercih sizin.

WhatsApp, bir sohbeti kilitleme sürecini kolaylaştırdı. Kullanıcılar artık bir sohbeti uzun basarak kilitleyebilecek, böylelikle sohbetin ayarlarına gitme muhtaçlığını ortadan kaldırıyor. Bilinmeyen Kod özelliği şu anda tüm WhatsApp kullanıcılarına dünya çapında dağıtılmakta. Şimdi almadıysanız endişelenmeyin. Yakında size de ulaşması gerekiyor. WhatsApp bu yıl bir dizi yeni özellik tanıtarak suratını kesmiyor, bunların birçoğu kapalılık odaklı. Örneğin, şirket, hesap güvenliğini artırmak için bir e-posta doğrulama özelliği ekledi ve artık davetler sırasında IP adresinizi gizleyerek gizliliğinizi korumanıza imkan tanıyor.