Vivo Y36i, uygun fiyatlı ve güçlü özelliklerle piyasaya çıktı

Vivo Y36i, uygun fiyatlı ve güçlü özelliklerle piyasaya çıktı

Dünya’nın en büyük beşinci akıllı telefon üreticisi olan Vivo, eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. S18 ve S18 Pro’nun yaklaşan kamera özelliklerini açıkladıktan sonra, şirket artık yeni orta segment telefonunu tanıttı. İşte Vivo Y36i’nin özellikleri ve fiyatı.

Vivo Y36i, Dimensity 6020 işlemci gücüne sahip ve 90Hz ekran yenileme suratı sunan bir aygıt. Bu modelin özelliklerine baktığımızda, şirketin bu telefonu giriş ve orta segmentte konumlandırdığını görüyoruz. Telefon, MediaTek’in Dimensity 6020 işlemcisiyle çalışıyor. 7nm üretim teknolojisi kullanılarak üretilen ve Mali-G57 MC2 grafik süreç ünitesini kullanan bu yonga seti, daha evvel Honor Play 50 Plus ve Vivo Y35+ üzere modellerde görülmüştü. Bahsedilen işlemci, 4 GB fizikî RAM ve 4 GB sanal RAM ile destekleniyor. Depolama kapasitesi ise 128 GB olarak belirtiliyor.

Vivo Y36i, uygun fiyatlı ve güçlü özelliklerle piyasaya çıktı

Vivo Y36i’nin ekranına baktığımızda, 6.56 inçlik bir panelle karşılaşıyoruz. Bu IPS ekran, 720 x 1612 piksel çözünürlüğe, 90Hz ekran yenileme suratına ve 180Hz dokunmatik örnekleme suratına sahip. Azamî parlaklık düzeyi ise 840 nite ulaşıyor. Kamera, bu bütçe dostu modelin dikkat çeken özelliklerinden biri.

Ön tarafta, su damlası biçimindeki bir çentikte pozisyonlandırılmış 5 megapiksellik bir kamera bulunuyor. Art tarafta ise 13 megapiksel ana kamera ve Anti-Stroboscopic Sensör’den oluşan çift bir sistem var. Bu sensör, ışık kaynağının frekansını algılamak için tasarlanmış olup, ekranlar yahut su yüzeyleri üzere yüzeylerin fotoğraflarını çekerken “su dalga” tesirleri üzere müdahaleleri önlemeyi amaçlıyor.

Genellikle zayıf işlemcileri nedeniyle eleştirilen uygun fiyatlı telefonlar, batarya performansı açısından değerli bir avantaja sahip oluyor ve Vivo Y36i bu mevzuda bir istisna değil. Aygıt, 5000 mAh kapasiteli bir batarya ve 15W şarj takviyesi ile donatılmış. Şirket bunu “hızlı şarj” olarak tanımlasa da, günümüz standartlarında artık 30W bile süratli sayılmıyor. Telefon, mor ve altın olmak üzere iki farklı renkte mevcut ve fiyatı yaklaşık 1.199 yuan, yani yaklaşık 170 dolar.