Vivo X100'ün yeni bir görseli sızdırıldı

Vivo X100’ün yeni bir görseli sızdırıldı

Vivo’nun yeni amiral gemisi telefon serisi Vivo X100, teknoloji dünyasının meraklı bekleyişini sona erdirmek üzere. 13 Kasım’da resmi olarak tanıtılacak olan bu heyecan verici seriden canlı bir manzara, internetin derinliklerinden su yüzüne çıktı. İmaj, aygıtın sadece art panelini gözler önüne seriyor. Gökyüzünden ilham alındığı düşünülen eşsiz eğimli desenlere sahip mavi art panel, göz alıcı bir estetik sunuyor. Büyük, yuvarlak ve Zeiss markalı kamera modülü dikkat çekerken, yanında yer alan flaş, güçlü bir aydınlatma vadediyor. Aygıt, kıvrımlı köşeleri sayesinde elde rahat bir tutuş sağlıyor üzere görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde X100 serisine ilişkin olduğu sav edilen kamera örnekleri de teknoloji tutkunlarının ilgisini çekti. Performans testlerinde ise hem Geekbench hem de AnTuTu’da yüksek puanlar alarak gücünü kanıtladı. Daha evvelki raporlara nazaran, standart Vivo X100 modeli f/1.57 diyafram açıklığına sahip birincil kameraya yer verecek ve bu sensörün Sony IMX920 ya da Lytia LYT-8xx olabileceği konuşuluyor.

Vivo X100’ün yeni bir görseli sızdırıldı

Ek olarak, aygıtta 64MP’lik Omnivision OV64B telefoto kamera ve 50MP’lik Samsung ISOCELL JN1 ultra geniş açılı sensörün de bulunması bekleniyor. Pro modelin ise emsal bir kamera kurulumuna sahip olması fakat 200MP birincil kamera ile fark yaratması öngörülüyor.

Her iki modelin de Zeiss Vario-Tessar (T*) lenslerini ve Vivo’nun V3 imaj işlemcisini (ISP) barındırması beklenirken, standart modelin Dimensity 9300 yonga seti ile geleceği neredeyse kesin üzere. X100 Pro modeline dair çıkan Geekbench listesi ise, aygıtta eski Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinin bulunduğunu gösteriyor. Lakin genel beklenti, markanın bu modeli Dimensity 9300 yahut Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile piyasaya sürmesi tarafında.