Vivo S18, iki yeni renk seçeneği ile 14 Aralık'ta piyasada

Vivo S18, iki yeni renk seçeneği ile 14 Aralık’ta piyasada

Vivo, 14 Aralık’ta Çin’de S18 premium orta sınıf serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. O gün Vivo S18, Vivo S18e ve Vivo S18 Pro olmak üzere üç aygıtın tanıtılması bekleniyor.

Vivo S18, piyasaya sürülmeden evvel iki renk seçeneğiyle ortaya çıktı. Yeni renk seçenekleri Siyah ve Gri ve daha evvel tanıtılan renk seçeneklerinde olduğu üzere art yüzeyde çiçek gibisi bir desen özelliği taşıyor. İşte S18 serisinin beklenen özellikleri.

Vivo S18, güçlü performans sunması beklenen Snapdragon 7 Gen 3 çipiyle çalışacak. Buna karşılık, S18 Pro’nun daha güçlü bir Dimensity 9200 Plus yonga setine sahip olması ve böylelikle süreç kapasitesini yükseltmesi bekleniyor. Her iki modelin de Huaxia Kırmızısı, Siyah, Mor ve Deniz Yeşili olmak üzere çeşitli renk seçenekleri sunması söyleniyor.

Vivo S18, iki yeni renk seçeneği ile 14 Aralık’ta piyasada

Optik açıdan, S18 Pro’nun 50 megapiksel çözünürlüğünde etkileyici bir ön kamera ve çift yumuşak LED flaşa sahip olması ve böylelikle mükemmel selfie’ler vaat etmesi bekleniyor. Art tarafta, aygıtın 50 megapiksel ana kamera (Sony IMX920), 50 megapiksel ultra geniş kamera (Samsung JN1) ve 12 megapiksel portre kamerası (Sony IMX663) ile donatılması söyleniyor. Her iki telefonun da portre fotoğrafçılığı tecrübesini uygunlaştıran ve çeşitli AI özellikleri sunan altı milyar parametreli Mavi Kalp AI modelini içermesi bekleniyor.

Hem standart S18’in hem de Pro varyantının ekranı, kavisli kenarlı OLED ekran ile karakterize ediliyor ve böylelikle sürükleyici bir görsel tecrübe sunması mümkün. Ekranın, aygıtlarla meselesiz etkileşim sağlayan pürüzsüz bir 120Hz yenileme suratını desteklemesi bekleniyor. Şarj yetenekleri açısından, her iki telefonun da 80W şarjı desteklemesi öngörülüyor. Lakin, raporlar Pro modelinin daha süratli 100W şarj seçeneği sunabileceğini öne sürüyor.

Vivo S18e‘ye gelince, düz bir ekran ve OIS dayanaklı çift kameralı bir heyetimi barındıran dairesel bir kamera modülüne sahip olacak ve yanında bir Aura LED flaşı bulunacak. Dahil edilen imaj, 4,800mAh pilin 80W şarjı desteklediğini doğruluyor. Bilhassa, aygıt 7.69mm kalınlığında ince bir profile sahip ve Bulut Gazlı Beyaz, Parıltı Moru ve Yıldızlı Gece Siyahı üzere renk seçeneklerinde sunulacak.