Uygun fiyatlı üst segment telefon Meizu 21 Pro yakında piyasaya çıkıyor

Uygun fiyatlı üst segment telefon Meizu 21 Pro yakında piyasaya çıkıyor

Meizu, geçtiğimiz Kasım ayında Çin’de amiral gemisi akıllı telefonu Meizu 21’i piyasaya sürdü. Şirket çoklukla standart modele ek olarak daha büyük ekran ve pil kapasitesine sahip bir Pro versiyonunu da tanıtır, lakin Meizu 21 Pro, birinci duyuruda dikkat cazip bir halde yer almadı. Lakin, son gelişmeler, Pro modelinin Çin’in Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı’ndan onay aldığını ve yakın vakitte piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

Yeni Meizu modelleri, M481Q ve M481S model numaralarına sahip ve CMIIT otoritesinden onay almış durumda. Bu modellerin, yakında piyasaya sürülecek Meizu 21 Pro‘nun farklı versiyonları olduğuna inanılıyor. Bu listelemeler, aygıtın Çin’de yakında piyasaya sürüleceğini öne sürse de, aygıtın özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi verilmiyor.

Uygun fiyatlı üst segment telefon Meizu 21 Pro yakında piyasaya çıkıyor

Meizu 21 Pro‘nun, standart modeli de güçlendiren Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılması bekleniyor. Aygıtın, Meizu 21’in 6.55 inç AMOLED paneli 1.5K çözünürlük sunduğundan, daha büyük bir 2K çözünürlük ekranı bulundurması muhtemel.

Meizu 21, 4,800mAh pil kapasitesi ve 80W şarj dayanağı sunuyor. 21 Pro’nun ise daha büyük, 5,020mAh pil kapasitesi ile 80W kablolu ve 50W kablosuz şarj dayanağına sahip olması mümkün.

Meizu 20 Pro, optik zoom dayanağına sahip telefoto kamerası da dahil olmak üzere üç 50-megapiksel art kamera ile gelmişti. Meizu 21’de telefoto kamera bulunmamasına karşın, Pro modelinin bu özelliği içermesi bekleniyor.

Meizu 21 Pro‘nun bu ay içinde Çin’de piyasaya sürülüp sürülmeyeceği şimdi belgisiz. Şayet bu ay içinde piyasaya sürülmezse, Ocak 2024’te piyasaya sürülebilir.