TikTok Türkiye sorumlusu TBMM'de sunum yaptı!

TikTok Türkiye sorumlusu TBMM’de sunum yaptı!

TBMM Dijital Mecralar Komitesi, Türkiye’nin gündeminde kıymetli bir yer tutan toplumsal medya platformu TikTok’un Türkiye Sözcüsü Emre Gelen’i ağırlayarak, platformun güvenlik ve toplumsal sorumluluklarını ele aldı. Gelen’in yaptığı sunumda vurguladığı kıymetli noktalar, TikTok’un Türkiye’deki etkileşimini ve sorumluluklarını gözler önüne seriyor.

Emre Gelen, Türkiye genelinde aylık 10 milyondan fazla kişinin TikTok’u kullandığını açıklarken, platformun topluluğunu inançta tutma sorumluluğunun kendileri için öncelikli olduğunu belirtti. Gelen, 2023’ün şiddetli bir yıl olduğuna dikkat çekerek, şubat ayındaki zelzele felaketi, seçimler ve bölgesel çatışmalar üzere olayların yaşandığı bir periyotta platformlarının güvenliğini sağlamak için proaktif tedbirler aldıklarını tabir etti.

TikTok Türkiye sorumlusu TBMM’de sunum yaptı!

TikTok’un güvenlik siyasetlerine vurgu yaparak konuşan Gelen, kullanıcıların güvenliğini sağlamak ve ülkenin toplumsal hassasiyetlerini gözetmek hedefiyle faal bir tavır sergilediklerini belirtti. Bilhassa sarsıntı üzere acil durumlar ve toplumsal olaylara karşı aldıkları tedbirlerle TikTok’un emniyetli bir platform olma gayesine vurgu yaparak, bu güçlü süreçte verdikleri “iyi bir sınav” olarak nitelendirdi.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nun TikTok’u gündemine alması, toplumsal medya platformlarının Türkiye’deki etkileşimini ve sorumluluklarını değerlendirmeye yönelik bir adım olarak ön plana çıkıyor. Gelen’in sunumu, dijital platformların kullanıcı güvenliği ve toplumsal sorumluluklarına dair kamuoyunu bilgilendirme eforunu yansıtıyor.