Tesla Model X su altında cayır cayır yandı!

Tesla Model X su altında cayır cayır yandı!

Geçtiğimiz aylarda Tesla EV ile ilgili yaşanan tuhaf bir yangın hadisesi daha meydana geldi. Bu kere bir Model X, bir tekne rampasından kayarak suya düştü ve suyun altında yanmaya başladı. Model X yangını, EV’nin pil mimarisinin değişkenliğini bir sefer daha gündeme getirdi.

En son Tesla Model X yangını, Florida, Hollywood’da yaşandı. Bir çift, bedelli elektrikli araçlarının tekneye bağlı bir römorktan kaydığını gördü. Model X şoförü suya bir jet ski indirmeye çalışırken, araç suya düştü ve işler ısınmaya başladı. Arabayı süren bayan, gösterge panelinde ihtar iletileri belirmeye başladıktan sonra araç içinde sıkıştı. Bayanın eşi, onu araçtan çıkarmak için yardımına koştu.

Tesla Model X su altında cayır cayır yandı!

Hollywood Profesyonel İtfaiyecileri tarafından yapılan bir rapora nazaran, araç kayarak kıyıya yakın sulara sürüklendi. Tuzlu su, aracın elektronikleriyle kısa devre yaparak yangına neden oldu. Rapora nazaran, yangın uzun müddet devam etti. Yangın, suyun altında bizatihi söndü. Otomobil, özel bir taşıyıcıya dikkatlice yüklenerek Otopark’a götürüldü. Otomobil, tekrar yanma ihtimaline karşı müşahede altında ve izole edilmiş bir formda tutulacak.

Model X, başarılı bir halde tahliye edildi ve olaydan kaynaklanan rastgele bir yaralanma bildirilmedi. Tesla, şu anda Model X yangınıyla ilgili resmi bir karşılık vermedi.