Tesla Cybertruck'tan yeni berbat haberler geliyor

Tesla Cybertruck’tan yeni berbat haberler geliyor

30 Kasım 2023 tarihinde, Tesla’nın uzun vakittir beklenen Cybertruck modelinin tanıtımı yapılacak. Teksas, Austin’de gerçekleşecek bu aktiflik, elektrikli araç (EV) devi için değerli bir kilometre taşı olarak görülüyor. Lakin bir sürpriz var: Bu gelecek vadeden kamyonlardan yalnızca 10 tanesi müşterilere teslim edilecek. Bu durum, yaklaşık iki milyon rezervasyon sahibinin heyecanını biraz olsun dindirebilir.

Tesla’nın global eser tasarım yöneticisi Javier Verdura, Meksika’da yaptığı bir konuşmada bu sonlu teslimatı ima etti. Verdura’nın heyecan verici kelamları, beklentileri yönetme gereksinimini hatırlatıyor. Bilhassa Tesla’nın teslimat modellerinin geçmişini düşündüğümüzde bu çok kıymetli bir nokta. Örneğin, 2017’de Model 3’ün lansmanı yalnızca 30 araç ile yapılmış ve tümü çalışanlara verilmişti.

Tesla Cybertruck’tan yeni makus haberler geliyor

Tesla, üretimde karşılaştığı zorlukları aşma konusunda ün kazanmış bir şirket. Lakin Cybertruck’ın sonlu birinci teslimatları hakkındaki bu açıklama, gerçekleri gözler önüne seriyor. Yeni ve beklenen bir eserin piyasaya sürülmesinin çoklukla karmaşık ve öngörülemez olduğunu vurguluyor. Şirketin CEO’su Elon Musk, Cybertruck ile ilgili zorlukları açıkça kabul etti. Bilhassa büyük ölçekte üretimi güç olan eşsiz paslanmaz çelik gövdesi, büyük bir meydan okuma oluşturuyor. Musk, paydaşlara umutlarını istikrarda tutmalarını tavsiye etti ve Cybertruck’tan değerli, müspet nakit akışının 18 ay sonra gerçekleşebileceğini öngördü.