Tesla Cybertruck'ta bâtın bir "Beast Mode" olabilir

Tesla Cybertruck’ta bâtın bir “Beast Mode” olabilir

Tesla’nın merakla beklenen aracı Cybertruck’ın teslimat aktifliğine yaklaşırken, aracın özellikleriyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor ve bu elektrikli araç hakkında daha net bir fikir veriyor. Bilhassa, bir yazılım geliştiricisinin son bulguları, Cybertruck’ın eşsiz ‘Beast Mode’ özelliği ve farklı donanım düzeyleri hakkında bilgi sağlayarak Tesla’nın bu son teklifine yönelik heyecanı artırıyor.

Beast Mode, elektrikli aracın 0’dan 60 mil/saate (mph) 3 saniyeden daha kısa bir müddette çıkmasını sağlayacak. Bu özellik, başka Tesla modellerinde bulunan Ludicrous Mode’a misal formda, Cybertruck’ın performansını artırmayı hedefliyor. Tesla uygulamasından alınan bir animasyon, Beast Mode’un yüksek sürat tecrübesini simüle edeceğini gösteriyor ve bu da güç ve süratte kıymetli bir artışa işaret ediyor. Bu, Elon Musk’ın The Joe Rogan Experience podcast’indeki savıyla uyumlu; Musk, Beast Mode faalken Cybertruck’ın 0’dan 60 mil/saate 3 saniyeden daha kısa müddette hızlanabileceğini belirtmişti.

Tesla Cybertruck’ta bilinmeyen bir “Beast Mode” olabilir

Cybertruck, iki farklı donanım düzeyinde sunulacak: Temel ve Lüks. Temel modelin daha küçük tekerleklerle gelmesi beklenirken, Lüks versiyonun 2019 konsept aracını anımsatan şık siyah kapaklara sahip daha büyük tekerleklerle gelmesi mümkün. Farklı prototiplerde görülen tekerlek ve lastik seçeneklerinin çeşitliliği, alıcılara sunulacak özelleştirme seçeneklerinin geniş bir yelpazesi olduğunu gösteriyor.

Her iki donanım düzeyi de, daha evvel Meksika’da bir Cybertruck üzerinde görülen şık Hella ışık çubuğuyla uyumlu görünüyor. Bu aksesuar, aracın görsel cazipliğini ve fonksiyonelliğini, bilhassa off-road tutkunları için artırabilir.

Tesla uygulamasından çıkarılan bu ayrıntılar resmi olarak onaylanmamış olsa da, Tesla’nın sunabileceği şeylere dair bir fikir veriyor. Yaklaşan kamyon teslimatları ve bahsedilen özel uygulama sürümü göz önüne alındığında, bu özelliklerin kesin eserde yer alması düzgün bir ihtimal. Fakat, tüm sızıntılar ve erken bilgilerde olduğu üzere, resmi duyurular yapılana kadar bir derece kuşkucu olmak gerekiyor.