Tecno'nun büyüme başarısı şaşkınlık yaratıyor

Tecno’nun büyüme başarısı şaşkınlık yaratıyor

Tecno, eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Örneğin, şirket yakın vakitte Spark Go 2024’ü tanıttı. Bu ve gibisi modellerle Tecno, akıllı telefon sanayisindeki pazar hissesini artırmayı hedefliyor ve bu tarafta değerli adımlar atıyor. Son raporlara nazaran, Tecno’nun ana şirketi Transsion Holdings, 2023’ün üçüncü çeyreğinde en başarılı çeyreğini yaşayarak etkileyici bir finansal performans sergiledi. İşte ayrıntılar…

Counterpoint’in raporuna nazaran, 2023’ün üçüncü çeyreğinde Tecno’nun gelirleri, geçen yılın tıpkı periyoduna kıyasla %39 artış göstererek 17.99 milyar RMB’ye ulaştı. Net kar da %190 üzere etkileyici bir yıllık artışla 1.34 milyar RMB’ye ulaştı. Bu dikkate paha muvaffakiyet, daha yüksek fiyatlı akıllı telefonlara yönelik geçiş ve daha karlı pazarlara genişleme sayesinde elde edilen %25.2’lik brüt kar marjından kaynaklandı. Transsion’un başkan markası Tecno, tüm bölgelerde akıllı telefon sevkiyatlarında %62’lik bir yıllık artışla bu fevkalâde performansta kilit bir rol oynadı.

Tecno’nun büyüme başarısı şaşkınlık yaratıyor

Akıllı telefon sevkiyatlarındaki kıymetli artış, Transsion’un genel performansında kritik bir rol oynadı ve %36’lık dikkate bedel bir artış yaşandı. Tecno, global pazar hissesinde kıymetli bir artış gördü ve %4’lük bir pazar hissesi ile akıllı telefon markaları ortasında 9. sırayı aldı. Bu muvaffakiyet, Tecno’nun pazar hissesinin yalnızca üç yılda üç katına çıkması düşünüldüğünde daha da etkileyici.

Tecno’nun başarısı, iki ana alana odaklanmasına bağlanabilir: premiumlaşma ve bölgesel genişleme. Şirket, daha yüksek pahalı akıllı telefonlar sunmaya yönelik bir değişiklik yaptı ve artık neredeyse tüm Tecno aygıtları 4G yahut 5G temas özelliklerine sahip. 5G akıllı telefonların hacmi, yıllık bazda %600’den fazla bir artış gösterdi. Ayrıyeten, Tecno’nun premium Camon ve Phantom serilerinin satışları %53 arttı, bu da markanın yüksek segmentteki cazibesini vurguluyor.