Tecno Spark 20 4G'nin tasarımı ve özellikleri açığa çıktı

Tecno Spark 20 4G’nin tasarımı ve özellikleri açığa çıktı

Tecno, Spark serisinin yeni üyesi Spark 20 4G‘yi Spark 20C’nin akabinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Duyumcu Paras Guglani, yaklaşan aygıtın resmi görünümlerini ve ana özelliklerini X platformunda sızdırdı.

Spark 20 4G’nin tasarımı, Spark 20C‘ye benziyor. Yani, art tarafında iki sensör ve bir flaş lambası barındıran iPhone esinli bir kamera adası bulunuyor. Aygıtın ardı, Tecno Spark markası ile sade bir dizayna sahipken, ön tarafında selfie kamerası için bir delikli çentik ve ince çerçeveler yer alıyor. Aygıtın düz kenar dizaynına sahip olduğu ve güç düğmesi ile ses denetim tuşlarının sağ tarafta olduğu görülüyor.

Tecno Spark 20 4G’nin tasarımı ve özellikleri açığa çıktı

Duyumcu tarafından belirtildiğine nazaran Tecno Spark 20 4G, MediaTek Helio G85 işlemci ile güçlendirilecek ve 8GB RAM ile gelecek. Aygıt, 128GB ve 256GB olmak üzere iki depolama seçeneği sunacak.

Kamera özellikleri açısından, art tarafta 50MP çift kamera ve ön tarafta 32MP selfie kamerasına sahip olacak. 5,000mAh pil kapasitesi ve 18W süratli şarj takviyesi ile donatılacak.

Tecno Spark 20 4G’nin siyah, gökyüzü mavisi ve beyaz olmak üzere üç renk seçeneği ile sunulması bekleniyor. Sızıntı, aygıtın Aralık 2023’te Hindistan’da piyasaya sürüleceğini öne sürüyor.