Samsung'un Galaxy S24 için büyük planları var

Samsung’un Galaxy S24 için büyük planları var

Android tarafında Vivo ile rekabet halinde olan Samsung, Carl Friedrich Gauss ismini taşıyan güçlü bir yapay zeka modeli olan “Samsung Gauss”u Tanıttı. Bu model, kullanıcı tecrübelerini ve verimliliği artırmak gayesiyle tasarlandı ve Samsung’un teknolojisinde değerli bir ilerleme olarak görülüyor. Şirket, bu AI modelini 14 Kasım’da Seul’de başlayan ve iki gün süren Samsung Geliştirici Konferansı (SDC) Kore 2023’te tekrar sundu.

Samsung Gauss, birden fazla lisanı destekleyecek biçimde tasarlandı. Samsung Gauss AI paketi, üç özelleştirilmiş bileşenden oluşuyor: e-posta oluşturma ve çeviri üzere dilsel vazifeler için Samsung Gauss Lisan, yazılım geliştirmede kodlama takviyesi sağlayan Samsung Gauss Kod ve Samsung Gauss İmaj, fotoğraf oluşturma ve düzenleme için tasarlandı. Bu, Samsung’un çeşitli alanlarda üretken AI’ye olan adanmışlığını yansıtıyor.

Samsung’un Galaxy S24 için büyük planları var

Samsung Araştırma’nın Küresel AI Merkezi’nden Lee Joo-hyung, Samsung Gauss’un lisan manaya ve üretiminin ötesine geçtiğini vurguladı. Bu teknoloji, kullanıcı-cihaz etkileşimini geliştirmeyi, daha sezgisel ve doğal bir tecrübe sunmayı amaçlıyor. Bu teknolojinin kullanıcılara Samsung aygıtlarıyla yaratıcı faaliyetlerde bulunma imkanı sunarak kolaylık, şahsileştirme ve konfor sağlaması bekleniyor.

Ayrıca, AI cihaz üzerinde çalışıyor, bu da tüketici bilgilerinin mahallî olarak işlenip saklanmasını sağlayarak AI uygulamalarındaki yaygın bilgi güvenliği telaşlarına bir tahlil sunuyor.

Samsung Gauss lisan modeli, Korece, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Çince ve Japonca dahil olmak üzere çeşitli lisanları destekliyor ve bu, gelecekte Çinli kullanıcılar için de kullanılabilir olacağını gösteriyor.

Bu ortada Samsung, gelecek Galaxy amiral gemisi telefonlarında, muhtemelen Galaxy S24 serisinde kullanılacak olan Galaxy AI’ı duyurdu. Bu, telefon görüşmeleri sırasında gerçek vakitli ses ve metin çevirileri sağlayacak. Ünlü duyumcu Ice Universe, Galaxy S24 serisi yerli telefonlarda Galaxy AI’nin kullanılacağını bir konuşma üzerinden doğruladı.