Samsung Galaxy XCover 7 Geekbench'te görüldü

Samsung Galaxy XCover 7 Geekbench’te görüldü

Samsung’un yaklaşan aylarda yeni bir güçlü akıllı telefon olan Galaxy XCover 7’yi duyurması bekleniyor. Telefonun sağlam tasarımı, resmi görsellerin internet üzerinden sızdırılmasıyla ortaya çıktı. Artık ise argüman edilen Galaxy XCover 7 akıllı telefonunun SM-G556B model numarası Geekbench veritabanında listelendi.

Geekbench listelemesine nazaran, aygıt tek çekirdekli testte 663, çok çekirdekli testte ise 1867 puan aldı. Ayrıyeten bu aygıtın, muhtemelen MediaTek Helio G99 olan, azamî 2.20GHz saat suratına sahip bir CPU ve Mali-G57 MC2 GPU içereceği belirtiliyor. Telefonun Android 14 ve 6GB RAM ile gelmesi bekleniyor.

Gelecek Galaxy XCover 7‘nin, sızdırılan fotoğraflara nazaran, evvelki XCover serisi telefonlar üzere sağlam ve uzun ömürlü bir dizayna sahip olması bekleniyor. Sağlam yapısı ve şok emici yükseltilmiş köşeleri sayesinde muhtemelen MIL-STD-810H standartlarını karşılayacak seviyede darbeye sağlam olacak. Ayrıyeten, su ve toza karşı IP68 muhafazası sunması bekleniyor. Galaxy XCover 7’nin ekran panelinin, sağlam bir akıllı telefon için epeyce kalın çerçevelere sahip olması bekleniyor. Selfie kamerasının, su damlası halinde bir çentik içinde yer alacağı iddia ediliyor.

Samsung Galaxy XCover 7 Geekbench’te görüldü

Galaxy XCover 7’nin ardında, kırmızı bir halka ile çevrili tek bir art kamera olması bekleniyor. Serinin evvelki modeli XCover 6 Pro’da ise çift art kamera bulunuyor. Son kaynaklara nazaran Galaxy XCover 7’nin art kapağı çıkarılabilir ve oluklu bir desene sahip. Bu da aygıtta çıkarılabilir bir bataryanın olabileceğini gösteriyor. Fakat rapor, telefonun batarya ömrü ve şarj suratı hakkında bilgi vermiyor.

Sonuç olarak, Galaxy XCover 7, Galaxy A55 5G‘nin sağlamlaştırılmış bir versiyonu olarak isimlendirilecek. Telefonun, 599$’lık Galaxy XCover 6 Pro’dan daha düşük bir fiyata sahip olması bekleniyor.