Samsung, Galaxy S25/S25+ yepisyeni bir kamera teknolojisiyle gelecek

Samsung, Galaxy S25/S25+ yepisyeni bir kamera teknolojisiyle gelecek

Samsung, Galaxy S24 serisinin piyasaya sürülmesi için hazırlıklarını hızlandırıyor. Resmi bir lansman tarihi şimdi açıklanmamış olsa da, akıllı telefon çeşitli sertifikasyon platformlarında, FCC dahil, görünmeye başladı, bu da yakın bir vakitte piyasaya sürüleceğine işaret ediyor.

Galaxy S24 serisi, 2024 yılının ortalarında beklenen lansmanına karşın, halefi olan Galaxy S25 serisi hakkında sızıntılar aslında çevrimiçi ortamda yer almaya başladı. Duyumcu Revengus, X/Twitter üzerinden Galaxy S25 ve S25+’ın kameraları hakkında yeni bilgiler paylaştı. Duyumcunun savlarına nazaran, Samsung, Galaxy S25 ve S25+ için Samsung GN3 sensörünü bırakıp Sony’nin manzara sensörünü tercih edecek.

Samsung, Galaxy S25/S25+ yesyeni bir kamera teknolojisiyle gelecek

ISOCELL GN3 sensörü, Galaxy S22, S22+, S23, S23+, Fold 4 ve Fold 5 dahil olmak üzere son üç yılda bir dizi Samsung akıllı telefonda kullanıldı. 50MP çözünürlüğünde bir sensör olan GN3, f/1.8 diyafram açıklığı, 1.0 mikron piksel büyüklüğü ve Dual Pixel PDAF ile OIS takviyesine sahip.

Ancak, duyumcuların işaret ettiği üzere, Galaxy S25 serisinden itibaren bu durum değişebilir. Bu değişiklik Samsung için değerli olabilir, zira GN3 sensörü şirketin amiral gemisi aygıtları için sağlam bir çalışma atı olmuştur. Elbette, bu şu anda yalnızca bir söylenti ve Samsung’un Sony sensörüne geçiş yapacağı garanti değil. Fakat, bu katiyetle takip edilmesi gereken farklı bir gelişme.

Bu ortada, yakında çıkması beklenen Galaxy S24 ve S24+’ın ana kamerası olarak birebir 50MP Samsung GN3 sensörünü kullanmaya devam etmesi bekleniyor.