Samsung Galaxy S24 Ultra'nın S-Pen'i FCC sertifikası aldı

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın S-Pen’i FCC sertifikası aldı

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S24 Ultra’nın 2024 Ocak ayında piyasaya çıkması bekleniyor ve aygıt hakkında sızıntılar esasen dizaynına dair ipuçları vermişti. Artık ise, FCC sayesinde telefonun S-Pen’ine daha yakından bir bakış atabiliyoruz.

FCC sertifikasyon web sitesi artık EJ-PS928 model numarasıyla tanımlanan S Pen hakkında bilgiler içeriyor. Listeleme, S Pen’in Galaxy S23 Ultra’da görülen dizaynla emsal olduğunu, sol tarafta bir buton ve üstte tıklanabilir bir düğmeye sahip olduğunu ortaya koyuyor.

S Pen, Galaxy S24 Ultra ile irtibat kurmak için kullandığı özel bir radyo frekans aralığı olan 2402-2480MHz frekans aralığında çalışacak. Bu datalar, S Pen’in pozisyonu, basıncı ve istikameti hakkında bilgiler içeriyor. Galaxy S24 Ultra, bu bilgileri el yazısı tanıma, hava jestleri ve uzaktan denetim üzere çeşitli özellikleri sağlamak için kullanıyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın S-Pen’i FCC sertifikası aldı

Stilusun uzunluğu 104.64mm olarak ölçülüyor, fakat yükü şimdi bilinmiyor. Ayrıca, IP derecelendirmesi de şimdi onaylanmamış durumda.

Windows Report tarafından yapılan yeni bir rapor da telefonun özellikleri ve tasarımı hakkında bilgiler sunuyor. Rapora nazaran Galaxy S24 Ultra, neredeyse düz kenarları ve düz bir ekranı olan şık, karemsi bir dizayna sahip. Aygıt, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci tarafından desteklenecek ve 12GB RAM sunacak. Depolama seçenekleri 256GB’dan 1TB’a kadar değişiyor.

Samsung, Galaxy S24 Ultra‘nın soğutma yeteneklerini, selefine kıyasla 1.9 kat daha büyük bir buhar odası ile değerli ölçüde artırdı. Art taraftaki dörtlü kamera suramı korunuyor, 200MP ana sensör, 12MP ultra geniş lens, 3x optik zoomlu 10MP telefoto kamera ve 5x optik zoomlu 50MP telefoto kamera içeriyor. Birebir formda, aygıt 45W şarj takviyesi ile 5000mAh bir batarya ile güçlendirilecek.