Samsung Galaxy S24 serisi Ultra HDR takviyesiyle gelecek

Samsung Galaxy S24 serisi Ultra HDR takviyesiyle gelecek

Samsung’un Galaxy S24 serisi, taşınabilir dünyasında bir adım öne çıkmak için Ultra HDR özelliğini entegre ediyor. Duyumcu Ice Universe’in aktardığına nazaran serinin tüm modelleri – Galaxy S24, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra – bu özelliği destekleyecek.

Android 14’le tanıştığımız Ultra HDR, HDR fotoğraf ve görüntülerini asıl formatlarıyla görüntülememize ve kaydetmemize imkan tanıyor. Birtakım Çinli amiral gemisi telefon üreticileri bu özelliği aygıtlarına eklemiş olsa da Samsung bu mevzuda bir adım gerideydi. Artık Samsung da bu özelliği Galaxy S24 serisine dahil ediyor.

Söz konusu serinin ekrana dair dikkat çeken bir başka özelliği ise parlaklık kapasitesi. Galaxy S24 serisi, Galaxy S23 serisinden %42 daha parlak olan, 2.500 nit’e kadar çıkabilen Üstün AMOLED ekranlarla geliyor. Bu da demek oluyor ki bu ekranda HDR içeriği fevkalade bir halde görebilirsiniz.

Samsung Galaxy S24 serisi Ultra HDR dayanağıyla gelecek

Genelde Android telefonlar HDR içerikleri SDR ekrana uygun bir formda gösteriyor ve bu da geniş dinamik aralığı kaybetmeye sebep oluyor. Fakat iPhone’lar bu bahiste bir adım öndeydi ve uzun müddet HDR içeriği destekliyordu. Android 14’le tanıtılan Ultra HDR sayesinde Samsung üzere öteki Android üreticileri de bu özelliği amiral gemisi telefonlarına getiriyor.

Bu, Galaxy S24 serisindeki Ultra HDR özelliğinin kullanıcılarına tam olarak neler sunacağı konusunda bir fikir veriyor. Kullanıcılar artık çektikleri fotoğraf ve görüntülerin tüm ayrıntılarını, renklerini, HDR formatının sunduğu tüm avantajlarıyla deneyimleyebilecek. Bu da izleme tecrübesini çok daha varlıklı ve etkileyici kılacak. Galaxy S24 serisinin 2024 başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor.