Samsung Galaxy S24+ Exynos yonga setiyle ortaya çıktı!

Samsung Galaxy S24+ Exynos yonga setiyle ortaya çıktı!

Bu ayın başlarında Samsung’un Galaxy S24+ modeli GeekBench platformunda Qualcomm’un Snapdragon 8. kuşak 3. yonga seti ile görüldü. Artık, Kore versiyonu olan Galaxy S24+ modeli GeekBench’te Exynos 2400 yonga seti ile karşımıza çıktı. Listeleme, bu telefonun SM-S926N model numarasına sahip olduğunu ortaya koydu. Kore dışı modelle misal formda, bu model de kutudan Android 14 işletim sistemi ve üzerinde One UI 6 özel arayüzüyle çıkacak.

Exynos 2400 yonga setine sahip Galaxy S24+ modelinin GeekBench sonuçlarına bakarsak; tek çekirdekli testte 2,044, çok çekirdekli testte ise 6,406 puan aldığını görüyoruz.

Samsung Galaxy S24+ Exynos yonga setiyle ortaya çıktı!

Hatırlayacak olursak, ABD versiyonu olan Galaxy S24+ tek çekirdekli testte 2,233 ve çok çekirdekli testte 6,661 puan almıştı.

Bu, iki model ortasındaki performans farkının hala devam ettiğini gösteriyor. Fakat, sentetik test sonuçları gerçek dünya performansını tam olarak yansıtmaz. Tarihî olarak, Exynos varyantları, Qualcomm varyantlarına nazaran biraz daha az güçlü olmuştur. Fakat bu fark vakitle azalmaya başladı. En son GeekBench listelemesi, on çekirdekli mimariyi de doğruladı. Lakin, platformda bu bilgilerle sonlu kaldık. Galaxy S24 serisi hakkında daha fazla güncelleme için bizimle kalın.