Samsung Galaxy A55 tasarımı ortaya çıktı

Samsung Galaxy A55 tasarımı ortaya çıktı

Samsung’un gelecek yıl yeni jenerasyon Galaxy A serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmesi bekleniyor. Şimdiye kadar, Galaxy A35 5G, Galaxy A15 ve Galaxy A25 5G’nin sızdırılan görsellerine şahit olduk. Artık ise, Samsung Galaxy A55 modeli de CAD tabanlı sızdırılan görsellerle ortaya çıktı ve tasarımı her açıdan gözler önüne serildi. Aygıtın, bu yıl Mart ayında duyurulan Galaxy A54’ün halefi olarak gelmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy A55, sızdırılan görsellerde kutu halinde bir dizaynla dikkat çekiyor. Sağ çerçevede güç ve ses düğmelerinin bulunduğu bir çıkıntı göze çarpıyor. Güney Koreli markanın, bu tasarımı yaklaşan Galaxy A telefonlarında ana akım hale getirdiği söylenebilir, çünkü bu tasarım Galaxy A35 ve A15’te de görülmüştü. Aygıtın art panelinde üçlü dikey hizalanmış art kameralar bulunuyor.

Samsung Galaxy A55 tasarımı ortaya çıktı

Samsung Galaxy A55‘in alt kısmında USB-C temas noktası ve hoparlör ızgarası yer alıyor. Üst kenarda bir SIM kart tepsisi bulunuyor. Görsellerde 3.5mm jak gözükmüyor. Ön tarafta, 6.5 inçlik orta hizalanmış delikli bir ekran bulunuyor. Ekran, ince çerçevelerle çevrili. Boyut olarak, Galaxy A55’in 161.1 x 77.3 / 77.9 x 8.2mm ölçülerinde olması bekleniyor. Galaxy A55, siyah renk seçeneğiyle görülüyor.

Bugünkü bir raporda, Samsung Galaxy A55 ve A35’in, seleflerindeki plastik gövdelerin yerine metal bir gövdeye sahip olacağı belirtildi. Bu, her iki telefona da premium bir görünüm kazandıracak. Geçmiş raporlar, Galaxy A55’in şimdi duyurulmamış Exynos 1480 işlemciyle ve AMD GPU takviyesiyle güçlendirileceğini öne sürüyor. Aygıtın 3C sertifikasyonu, 25W süratli şarj dayanağını ortaya koydu.

Samsung Galaxy A55‘in ne vakit piyasaya sürüleceği şimdi net değil. Lakin, BIS sertifikasyon sitesinde görülmesi, aygıtın daha erken bir tarihte piyasaya sürülebileceğine işaret ediyor.